Nowa kabina dostępna jest w wersji Deluxe lub w jeszcze bardziej zaawansowanej wersji Luxury. - Nasza nowa kabina o zmodyfikowanej konstrukcji jeszcze bardziej podwyższyła poprzeczkę w branży w zakresie wygody, komfortu oraz ergonomii, pozwalając stworzyć operatorowi prawdziwe biuro - mówi August von Eckardstein, menadżer ds. marketingu kombajnów Axial-Flow w Europie. - Ta nowa kabina będzie stanowiła wyposażenie wszystkich modeli kombajnów Axial-Flow - dodaje.

Nowe wyposażenie kabiny obejmuje dźwignię wielofunkcyjną, która została zmodyfikowana tak, aby umieścić wszystkie kluczowe przyciski kontrolne w zasięgu ręki operatora. Zmodernizowaniu uległa także prawa konsola z ergonomicznymi przyrządami sterującymi, z systemem regulacji ustawienia wyświetlacza AFS oraz z uchwytem na kubek. W kabinie dodano wiele wygodnych schowków, które w wersji „Luxury" mają matowe chromowane wykończenie. Fotel pasażera można otworzyć, aby uzyskać dostęp do przenośnej lodówki.

Kierownica posiada regulację teleskopową i regulację kąta nachylenia tak, aby dostosować ustawienie do potrzeb operatora i zapewnić maksymalną widoczność. Nowa kolumna kierownicy ma zmniejszoną szerokość całkowitą, aby poprawić widoczność na heder. Podpory na stopy zwiększają komfort podczas długich dni pracy w trakcie żniw.

Siedzisko operatora obniżono o 4 cm i wydłużono zakres jego przesuwu o 7 cm tak, aby zapewnić jeszcze większy komfort w kabinie. Luksusowy fotel z obiciem z czerwonej skóry zapewnia większy komfort. Amortyzacja pneumatyczna stanowi wyposażenie standardowe we wszystkich kombajnach serii 30, a fotel z pół-aktywną amortyzacją pneumatyczną przeznaczony w szczególności do kombajnów na gąsienicach dostępny jest opcjonalnie. - Rozumiemy, jak długie godziny operatorzy spędzają w swoich kombajnach - mówi von Eckardstein. - Naszym celem było stworzenie wygodnego środowiska pracy i udostępnienia go w każdym modelu kombajnu Axial-Flow.

Wszystkie modele kombajnów serii 230 wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz AFS Pro 700 do monitorowania plonu, maszyny i systemu prowadzenia. Monitor AFS 700 Pro jest kompatybilny z innymi maszynami CASE IH, może być zatem w prosty sposób przeniesiony do kabiny ciągnika na początku kolejnego sezonu - na przykład do monitorowania map pola.