PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wiosna zawitała na rynku ciągników

Wiosna zawitała na rynku ciągników

Z marcem na rynek nowych ciągników ożywił się. W ciągu miesiąca zarejestrowano 1602 nowe ciągniki, czyli niemal tyle samo co przed rokiem.Marzec wlał w serca producentów sporo optymizmu. Zarejestrowano 1602 nowe ciągniki rolnicze. To wynik o 58 proc. lepszy od lutowego i tylko niespełna 4 proc. gorszy od ubiegłorocznego - informuje firma Martin&Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Co prawda do rekordowego 2012 roku, kiedy zarejestrowano 2066 nowych maszyn sporo jeszcze brakuje, ale 1602 sprzedane sztuki to bardzo przyzwoity wynik.

- Taki rezultat przy braku zewnętrznego finansowania pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. W nadchodzącym miesiącach sprzedaż powinna się utrzymać na zbliżonym poziomie lub nieznacznie niższym - mówi Mariusz Chrobot, z firmy Martin&Jacob.

- Wzrost sprzedaży następuje zgodnie z prognozami i z trendem. Tegoroczny wynik to także dowód na to, że pomimo braku kroplówki w postaci funduszy unijnych polscy rolnicy są gotowi do inwestowania własnych środków - dodaje Mariusz Chrobot.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • pawel 2014-04-07 20:32:49
    Wczesna wiosna - wszyscy Ci którzy kupiliby ciągnik w normalnym roku w marcu albo kwietniu , to kupili teraz w marcu - kolejne miesiące będą kontynuacją dużego spadku sprzedaży
  • m.l 2014-04-07 20:16:42
    Wiadomo ci co wzieli dofinasowanie z uni i jeszcze vat odliczyli kupili praawie za darmo .wystarczy teraz niewielki kredyt i kolejne nowe ciagniki stoja w gospodarstwach
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!