Cztery nowe modele - LB 324 (wymiary beli: 80x70 cm), LB 334 (bele: 80x90 cm), LB 424 (bele:120 x 70 cm) i LB 434 (bele: 120 x 90 cm) - są dostępne w wersji standard lub z sieczkarnią wirnikową. Są to uniwersalne maszyny do zbioru wszystkich typów upraw, w tym również do zbioru słomy kukurydzianej na biomasę.

Konstrukcja pras LB4 została gruntownie przebudowana. Największe zmiany dotyczą przede wszystkim wzmocnienia centralnej ramy, podbieracza, układu wirnika, które mają pozwolić na efektywniejszy transport materiału do komory prasowania. Podbieracz ma 2,40 m szerokości roboczej. Osłona przeciwwiatrowa dostępna w wersji z rusztem lub rolką, ręcznie regulowana celem dopasowania ustawienia do warunków zbioru rośliny, współpracuje z dodatkowym przenośnikiem ślimakowym i centralną rolką tak, by zapewnić szybkie podawanie materiału bez strat, nawet przy zbiorze rośliny o wysokim plonie.

Z poprzednich modeli pozostały sprawdzone elementy takie jak system podwójnych supłaczy. W nowych maszynach jedną z kluczowych innowacji jest system oczyszczania sprężonym powietrzem pozwalający na zapewnienie niezawodności poprzez utrzymanie czystości w obszarze supłaczy. Jest to opcja dodatkowa, przeznaczona do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach.

Standardem sterowania pras LB4 jest system zarządzania AFS z możliwością wyboru pomiędzy kolorowym monitorem AFS 300 a najnowocześniejszym AFS 700 do kontroli maszyn kompatybilnych z ISOBUS. Możliwa jest również obsługa prasy za pośrednictwem terminali użytkownika w ciągnikach innych producentów kompatybilnych z ISOBUS.

Nowością w modelach LB 4 jest wizualne wspomaganie kierowania prasą, które pomaga operatorowi w zbieraniu bardzo małych i/lub nieregularnych pokosów i uzyskaniu jednolitych, solidnych bel formowanych nawet w trudnych warunkach. Na monitorze AFS Pro 700 może być wyświetlany obraz z kilku kamer jednocześnie.

Rejestrator GPS dostępny jest jako opcja do zapisu danych dotyczących wilgotności beli, a wraz z systemem ważenia bel może być wykorzystany do prowadzenia pełnej dokumentacji bel. Dane mogą być eksportowane na dysk USB. Rejestrator danych GPS i oprogramowanie komputerowe do mapowania pozwalają na analizę wszystkich danych dotyczących procesu prasowania w dowolnym momencie.

Nowe prasy łatwo poznać także po wyglądzie zewnętrznym. Po raz pierwszy do wykonania osłon prasy zostały użyte niezwykle wytrzymałe, syntetyczne materiały kompozytowe wysokiej jakości. Oprócz obniżenia masy maszyny, rozwiązanie to pozwala także na znaczne zmniejszenie ilości pyłu, jaka przedostaje się do prasy oraz zredukowanie osiadania kurzu na samej maszynie. Całą część przednią nadwozia można teraz łatwo otworzyć podnosząc osłonę do góry, aby uzyskać dostęp do wszystkich układów napędowych w celu przeprowadzenia konserwacji czy serwisowania, podobnie jak osłony boczne po obu stronach.

Schowek na sznurek został powiększony i mieści teraz aż 32 szpule. Nowe prasy CASE IH serii LB 4 będą dostępne są na sezon 2013. Można je zamawiać już teraz.

Podobał się artykuł? Podziel się!