System Non-Stop firmy Krone, obok firmy Fendt prezentującej system GuideConnect, to drugie i ostatnie rozwiązanie nagrodzone złotym medalem targów Agritechnica za innowacje.

Produkcja cylindrycznych balotów wymaga operacji zbioru. Celem jest osiągnięcie optymalnego kształtu i zagęszczenia przy równomiernym obwiązaniu i owinięciu beli. Nowoczesny system owijania umożliwia uzyskanie wysokich wskaźników pracy, ale ich działanie jest przerywane przez proces wiązania i rozładunku. System Non-Stop pozwala na pracę składającą się z zagęszczania, wiązania i rozładunku, wykonywaną w sposób ciągły.

Inteligentna kontrola wstępnej komory z funkcjami belowania pozwala na zautomatyzowanie czynności. Prędkość jazdy ciągnika jest przyjmowana w zależności od obciążenia pracy maszyny. Dzięki automatycznej procedurze, zdecydowanie zmniejsza wysiłek operatora.

Producent podaje, że zastosowane innowacje zwiększają wydajność maszyny o 50 proc. To wpływa z kolei na podniesienie wskaźników pracy i wykorzystanie potencjału produkcyjnego maszyny. Wysokooceniane połączenie zwiększa wydajność i jakość pracy obniżając jednocześnie koszty robocizny i energii. Podobał się artykuł? Podziel się!