Opall Agri wprowadza możliwość umieszczenia na podwoziu agregatu Neptun brony talerzowej Pegas. Zaletą takiego połączenia jest uzyskanie jednej maszyny wielofunkcyjnej.

W skład agregatu uprawowego Opall Agri typu kompaktor w Neptunie wchodzą po kolei: spulchniacze śladów, wał strunowy, włóka, 2 rzędy gęsiostóp zabezpieczonych sprężynowo lub kołkami, wał strunowy, włóka i wał crosskil z zębami oczyszczającymi.

- Cały ten moduł jest demontowalny. Zawieszony jest na czymś w rodzaju układu 3-punktowego. Cała operacja zmiany trwa 15 min. - do pół godziny. Zasada wymiany modułów uprawowych jest taka sama jak w systemie Lemken. W przypadku zakupu samego modułu uprawowego do wózka, oszczędności sięgają do 50 proc. - wyjaśnia Janusz Kowalczuk z firmy Agrocar, zajmującej się dystrybucją maszyn Opall Agri.


Uniwersalne podwozie dotyczy na razie maszyn 8-metrowych. Firma Opall Agri przymierza się jednak do wprowadzenia również tego rodzaju konstrukcji o szerokości 10 m.

Wprowadzenie nowego rozwiązania dotyczy nie tylko nowozakupowanych maszyn, ale również tych, które są już użytkowane. Bronę talerzową Pegas będą więc mogli kupić Ci, którzy posiadają już 8-metrowego Neptuna III.

Podobał się artykuł? Podziel się!