Poszerzając ofertę skierowaną do klientów z Europy Wschodniej uprawiających kukurydzę i słonecznik na dużych obszarach, Grupa Kuhn wprowadziła nowy siewnik punktowy o szerokości roboczej 12 metrów. Może być on wyposażony od 16 do 18 rzędów w rozstawie od 70 do 80 cm.

Maxima 2 TRX jest wyposażony w sekcje wysiewające z dużymi tarczami podającymi kolejno pojedyncze nasiona, umieszczając je w równych odległościach w rzędzie. Optymalna prędkość pracy wynosi 8 km/h. Nacisk sekcji wysiewających na glebę w zależności od wyposażenia może osiągnąć 150 kg, co ma zapewnić wysoką stabilność oraz umożliwić siew z dużą prędkością na polach z resztkami pożniwnymi.

Standardowo siewniki wyposażono w system nawożenia ze zbiornikiem o pojemności 4300 litrów. Za dokładne dozowanie nawozu odpowiadają rowkowe kierujące granule do poszczególnych rzędów za pośrednictwem głowicy rozdzielającej. Nawóz jest umieszczany w pobliżu rzędów wysiewu za pomocą dwutalerzowych redlic.

Inaczej niż w innych konstrukcjach ze składanymi ramami, napęd wysiewu odbywa się mechanicznie od kół ramy centralnej, dzięki czemu wysiew jest zawsze precyzyjny na całej szerokości roboczej. Zewnętrzne sekcje wysiewające są mocowane do ramy za pomocą równoległoboków, co gwarantuje jednakową głębokość siewu niezależnie od ukształtowania terenu (patent Kuhn).

Po złożeniu siewnika Maxima TRX do transportu, jego szerokość wynosi 3,5 m.
                        Podobał się artykuł? Podziel się!