PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wysiew pneumatyczny z jeszcze większą precyzją

Wysiew pneumatyczny z jeszcze większą precyzją

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 31-10-2013 14:24

Tagi:

Nowy system wysiewu w siewnikach pneumatycznych Pӧttinger daje możliwość załączania i rozłączania pojedynczych głowic przy zmianie rozkładu ścieżek przejazdowych.Wyznaczanie ścieżek przejazdowych w przypadku siewników pneumatycznych jest przy zmianie ich położenia i przy różnych szerokościach jest często związane z koniecznością przeprowadzania skomplikowanych czynności. IDS (Inteligentny system dystrybucyjny) firmy Pӧttinger pozwala na pojedyncze odłączania i załączanie poszczególnych głowic wysiewających. Wart podkreślenia przy tym jest fakt, że w pozostałych aparatach dawka wysiewu pozostaje niezmieniona.

Rozstaw i szerokość oraz sposób ustawienia ścieżek przejazdowych można po prostu wybierać na terminalu operatora. W czasie zakładania ścieżki przejazdowej powrót materiału siewnego przy równoczesnej proporcjonalnej redukcji dozowanej ilości sprawiają, że ilość wysiewanego materiału przypadająca na jeden hektar pozostaje bez zmian.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość indywidualnego odłączania jednej połowy (lewej lub prawej). To pozwala rozpoczynać wysiew z dowolnej strony pola, a system „Section Control" umożliwia dokładny wysiew na nieregularnych jego częściach.

Innowacyjne rozwiązanie zostało nagrodzone srebrnym medalem targów Agritechnica 2013, które odbędą się w dniach 10-16 listopada w Hanowerze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!