Samasz wprowadził do linii technologicznej produkcji maszyn zautomatyzowane stanowiska spawalnicze z automatycznym obrotnikiem i manipulatorem. W porównaniu do tradycyjnych spawarek stosując nową technologię znacząco zmniejszy się a się powstawanie odprysków, co z kolei redukuje czas potrzebny na ich usunięcie.


- Dzieki temu oszczędzamy czas, zwiększa się wydajność. To z kolei powoduje obniżenie kosztu wyprodukowania jednej maszyny - mówi Leszek Szulc, dyr. ds. technologii i produkcji.

Szulc zauważa również, że efekt końcowy odczują klienci w postaci estetycznie wykonanych połączeń metalowych elementów maszyn. W porównaniu do ręcznego spawania, automatyzacja to zwiększenie powtarzalności procesu, a także podwyższenie jakości i dokładności.


Za innowacyjność białostocka firma została niedawno docenienia na Ogólnopolskim Konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich jako „Najlepsze osiągnięcie techniczne 2012 roku". W kategorii: „Prace wdrożone w rolnictwie i gospodarce żywnościowej" nagrodzono I miejscem inżynierów Antoniego Stolarskiego, Kazimierza Karaska oraz Jakuba Gościka za wdrożenie do produkcji seryjnej kosiarki dyskowej tylnej z centralnym zawieszeniem KT 301 SH. TrzecimI miejscem wyróżniono inżynierów Antoniego Stolarskiego i Grzegorza Rogowskiego za wdrożenie do produkcji seryjnej zgrabiarki szeregowej dwukaruzelowej DUO 680.

Podobał się artykuł? Podziel się!