Urządzenia do koszenia zielonek są oferowane w dwóch szerokościach roboczych: 3,88 i 4,3 m. Centralnym elementem tych kosiarek jest hydrauliczny łącznik cięgieł dolnych, który znacznie upraszcza podłączenie narzędzia do ciągnika. Ten sposób zawieszania zapewnia zawsze prawidłowe, poziome ustawienie kosiarki – niezależnie od geometrii podnośnika ciągnika. Dzięki temu z jednej strony zapewnione jest właściwe odciążenie, z drugiej zaś duży prześwit na uwrociach (50 cm wew.) i podczas transportu po drodze

Do transportu kosiarka jest wychylana w tył o kat 90 stopni. Siłownik dwustronnego działania służy tu jednocześnie jako zabezpieczenie przeciw najazdowe. Gdy maszyna uderzy w przeszkodę, następuje odchylenie narzędzia do tyłu.

Obydwa modele kosiarek można  odciążać hydraulicznie. Na ramie kosiarek jest zamontowany manometr, z którego można odczytać ciśnienie odciążenia i w razie potrzeby skorygować je przez zawór dwustronnego działania.

Uporządkowanie pokosu następuje przez dwa bębny wspomagające (wyposażenie na życzenie). Ciągnik nie przejeżdża w ten sposób przez pokos, lecz jedzie po czystym śladzie.

Dzięki zamontowaniu łącznika belki w pozycji przekręconej o 180 stopni możliwe jest dopasowanie szerokości roboczej do pracy z  3,0 lub 3,5 m kosiarką czołową. To z kolei może stanowić atrakcyjną kombinację koszącą i alternatywę dla dla tradycyjnych zestawów koszących.

Podobał się artykuł? Podziel się!