Sezon żniwny już wkrótce. Najbliższe tygodnie są dobrą i jednocześnie ostatnią okazją do przeprowadzenia przedsezonowego przeglądu kombajnu „na spokojnie”. W niektórych punktach dealerskich na serwisantów trzeba będzie jednak trochę poczekać – usługi przygotowania kombajnów do sezonu prowadzone są według list, na których część rolników zapisała się już zimą.

Mimo to przedstawiciele firm zapewniają, że pomogą w przygotowaniu kombajnów wszystkim chętnym rolnikom. Warto jak najszybciej zapisać się na przegląd serwisowy, aby był on przeprowadzony solidnie, z wykorzystaniem markowych części.

Co ważne ceny usług serwisowych oraz części do maszyn żniwnych pozostały na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego sezonu.

- Ceny usług serwisowych oraz części zamiennych w stosunku do tych z poprzedniego sezonu nie zmieniły się. Co więcej, ze względu na promocje, które obecnie trwają jest szansa na zakup niektórych części nieco taniej – mówi Szymon Sasinowski, dyrektor operacyjny w firmie Sobol Agro.

W przypadku kombajnów Claas mowa m.in. o programie promocji „11+” wprowadzonym 1 marca br. Dzięki niemu możemy zakupić wiele części do kombajnów starszych niż 11 lat nawet z 25 proc. rabatem.

W wielu firmach to ostatni moment na skorzystanie z atrakcyjnych promocji. Przykładowo w firmie Raitech dilera m.in. marki New Holland do końca czerwca można skorzystać z rabatu w wysokości podatku VAT (23 proc.) na części i usługi serwisowe.

W punktach dealerskich rozpoczęły się również przygotowania operatorów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie użytkowania maszyn żniwnych. 

- W naszym przypadku wielu rolników skorzystało z programu darmowego przeglądu kombajnów Claas na jesieni i teraz w spokoju czeka na żniwa. Nie narzekamy jednak na brak pracy – obecnie trwają szkolenia operatorów kombajnów zbożowych, którzy w tym roku po raz pierwszy zasiądą w maszynach żniwnych Claas – dodaje Sasinowski.

Przedstawiciele firm i serwisanci maszyn zachęcają do kontaktu z działami serwisu. Jest jeszcze trochę czasu, który pozwoli na pełne przygotowanie maszyny do żniw z wykorzystaniem fachowej wiedzy i oryginalnych części.

Podobał się artykuł? Podziel się!