Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechało blisko 500 wystawców, producentów i specjalistów z tych właśnie branż. Kielce odwiedzili także przedstawiciele firm z 9 krajów: Czech, Francji, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Chin, Litwy.
Kieleckie targi AGROTECH cieszą się największą w Polsce popularnością wśród wystaw tej branży. W porównaniu z poznańską Polagrą - Agropremiery do Kielc przyjechało blisko 200 wystawców więcej, a powierzchnia wystawy była większa o 10 000 metrów kwadratowych. Impreza odbywała się w sumie w 7 halach i na terenie zewnętrznym, zajmując powierzchnię 40 000 metrów kwadratowych.
W ubiegłym roku 2007 na targach AGROTECH było 400 wystawców, a wystawa zajęła 30 000 metrów kwadratowych. Jak więc widać targi AGROTECH co roku biją rekordy popularności zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających.

Przez trzy dni rolnicy mogli oglądać ponad 1500 maszyn i urządzeń, w tym wszystkie marki ciągników dostępne na polskim rynku. Podczas targów można zapoznać się z bogatym asortymentem sprzętu dla rolnictwa. Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentuje się bardzo dobrze i konkurencyjnie. Na stoiskach prezentowane były również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa. Istotnym elementem tegorocznej ekspozycji był sektor techniki hodowli zwierząt, a na nim wszystko to, co jest niezbędne w nowoczesnym gospodarstwie i hodowli. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem rolników z całego kraju, a także specjalistów zajmujących się techniką rolniczą oraz studentów i uczniów szkół rolniczych.

Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach kieleckich targów AGROTECH odbyło się także szereg konferencji, seminariów i spotkań. Największą frekwencją cieszyło się II Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży organizowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej – ponad 400 uczestników - uczniów szkół rolniczych, a także Międzynarodowa Konferencja Naukowo Techniczna „Nowe techniki i technologie
w rolnictwie zrównoważonym” organizowana przez Instytut Budownictwa Mechanizacji oraz Elektryfikacji Rolnictwa Warszawa, w której uczestniczyło ponad 100 osób.