Rekordowa frekwencja świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu nowoczesnymi maszynami. Rolnicy przyjeżdżają do Bednar nie tylko po to żeby się nimi zachwycać.

Agro Show stało się trzecią pod względem wielkości wystawą rolniczą w Europie, a pierwszą wśród imprez polowych. Do Bednar przyjeżdża się już nie tylko po to, by zobaczyć nowoczesne maszyny i ich przejazdy po ringu. Oferta targów jest z roku na rok coraz bogatsza i bardziej kompleksowa.

Tak było i teraz. Według wstępnych szacunków imprezę odwiedziło 125 tys. osób. W wysokiej frekwencji pomogła na pewno piękna pogoda, która utrzymała się przez wszystkie dni imprezy. Wśród rolników, którzy przybyli z całej Polski, dało się często słyszeć opinie, że przyjechali tu z konkretnymi zamiarami – porównania ofert ciągników w danym zakresie mocy, wyborze przyczepy czy ładowarki, a taką możliwość daje wystawa gdzie można spotkać praktycznie cały asortyment i porozmawiać z przedstawicielami różnych firm. Pierwszy dzień wystawy (piątek) należał przede wszystkim do młodzierzy szkolnej i akademickiej kształconej w kierunkach rolniczych. Orgnanizatorzy naliczyli aż 144 grupy autokarowe.

Sama ekspozycja 690 wystawców zajęła powierzchnię ponad 13 ha (cała wystawa, łącznie z poletkami pokazowymi i parkingami, zajęła pow. 85 ha). Ale oprócz wystawy stacjonarnej, goście targów mogli obejrzeć wiele maszyn w ruchu na ringu pokazowym, w tym m.in. nowości produktowe.

Powodzeniem cieszyły się również pokazy pracy maszyn na indywidualnych poletkach wynajętych przez poszczególne firmy. Tam wystawcy mieli dowolność w charakterze prezentacji swoich produktów. Dlatego oprócz pokazów pracy, odbywały się tam indywidualne przejażdżki, omówienia maszyn, konkursy sprawnościowe, prezentacje działania urządzeń dla rolnictwa precyzyjnego i wiele innych.

W podzielonych tematycznie sektorach można było zobaczyć nie tylko ciągniki, kombajny i wszelkie maszyny do prac polowych, ale również zapoznać się z ofertą firm oferujących m.in. konstrukcje i wyposażenie budynków inwentarskich, urządzeń do przechowywania i przygotowania pasz, prac w przydomowych ogrodach i lesie. Nie zabrakło również firm oferujących środki ochrony roślin, nawozy i matariał nasienny.

Podobał się artykuł? Podziel się!