Prasa ze sprzęgiem - to najnowszy produkt lubelskiej Sipmy i jednocześnie zdobywca nagrody w kategorii Produk roku targów Agro-Park. Rozwiązanie pozwala na połączeniu elementem sprzęgającym prasy stałokomorowej z owijarką OS 7531 Maja.

- Dzięki temu rozwiązaniu, całą pracę można wykonać za jednym przejazdem. Wykorzystuje się jeden ciągnik, jednego operatora - oszczędza się czas i pieniądze. Wyposażenie prasy w sprzęg to koszt około 3 tys. złotych - tłumaczy Paweł Ligęza z firmy Sipma.

Analizując rozwiązanie, nasuwają się wątpliwości co do komfortu sterowania owijarką. Która jest właściwie niewidoczna dla operatora ciągnika. Producent jednak wyposaża wtedy maszynę w kamerę, a do kabiny ciągnika montowany jest monitor LCD w którym jest transmitowany obraz z kamery z cyklu wyładunku i owijania beli.

Modele pras, które można wyposażyć w sprzęg to: PS 1210 Classic, PS 1211 Farma Plus, PS 1221 Farma Plus, PS 1510 Farma. W skład sprzęgu wchodzi zaczep do owijarki, oraz przyłącza hydrauliczne i elektryczne. Rozwiązanie można także zastosować w starszych wersjach pras stałokomorowych Sipma. 

Podobał się artykuł? Podziel się!