Nie długo Ursus planuje wprowadzenie nowej rodziny ciągników z silnikami Perkinsa ale z innymi skrzyniami biegów i układem przeniesienia napędu. Na razie przedstawiciele Ursusa nie chcą zdradzić jakiej firmy będą nowe podzespoły, ale jak zapewnia Jerzy Mazurek, dyrektor ds. techniki i rozwoju, będą to jedne z najnowocześniejszych jednostek w Europie.

Czasu nie ma zbyt wiele, bo pierwszy ciągnik z nowozaprojektowanymi elementami zostanie pokazany już we wrześniu podczas Agro Show w Bednarach. Dlatego prace konkursowe należy nadsyłać do 21 maja.

Prace nie muszą być dziełem projektantów-profesjonalistów. Liczy się pomysł. – Potrzebny jest ogólny zarys wstępnego projektu, czyli linia maski, kabina, błotniki, oświetlenie. Potem zwycięzcę bądź zwycięzców poprosimy do współpracy i podpiszemy umowę na wykonanie projektu technicznego bądź powołamy do tego zespół– mówi Jerzy Mazurek. – Po konkursie fotograficznym, który zakończyliśmy na Agrotechu w Kielcach, mamy nadzieję, że zainteresowanie nowym konkursem będzie równie wysokie – dodaje.

Jako pierwszy w Bednarach zostanie zaprezentowany 104-konny Ursus z przekładnią 30/30 z nawrotnicą elektrohydrauliczną i udźwigiem tylnego TUZ – 4,35 tony. Podnośnik będzie sterowany za pomocą EHR, a przednia oś będzie wyposażona w hamulce.

Oprócz opisanego modelu w nowej rodzinie znajdą się również modele ze skrzynią 15/15 i 20/20 z mechanicznym rewersem oraz 40/40 z elektrohydraulicznym.

Więcej szczegółów konkursu na stronie: http://www.ursus.com.pl/ogloszenia.php?mnu=1&id=573&off=0

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!