System Auto Set App korzysta z terminalu IsoMatch Tellus. Przez wprowadzenie właściwości aktualnie używanego nawozu (granulacja, gęstość, kształt, itp.), lub w przypadku ich braku - nazwy nawozu, użytkownicy mogą otrzymać najlepsze możliwe dostępne ustawienia dla danego modelu rozsiewacza. W ten sposób można otrzymać optymalne ustawienia dawki i ustawienia łopatek dla określonej szerokości roboczej.

Ustawienia mogą być ściągnięte wprost do rozsiewacza dzięki połączeniu Wi-Fi i smartfonowi, w którym można wykorzystać funkcję udostępniania danych hotspot. Drugą opcją jest użycie przenośnego komputera z połączeniem internetowym: dane są synchronizowane przez Auto Set App w terminalu IsoMatch Tellus przez złącze USB. Ustawienia są wprowadzane do maszyny automatycznie, bez konieczności wysiadania operatora z kabiny ciągnika.

Rozwiązanie otrzymało wyróżnienie targów SIMA za innowacje. SIMA to druga na Świecie pod względem wielkości wystawa rolnicza. Impreza jest organizowana w cyklu dwuletnim - kolejna edycja będzie miała miejsce w dniach 24-28 lutego 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!