Każdy z producentów oferuje do swoich maszyn kilka rodzajów redlic przeznaczonych do płytkiego i intensywnego mieszania resztek pożniwnych lub spulchniania gleby na głębokości nawet 30-40 cm. Generalna zasada przy doborze redlic jest taka, że na im większych głębokościach ma pracować agregat, tym węższe redlice się w nim stosuje. Wraz ze zwiększeniem głębokości pracy agregatu rośnie zapotrzebowanie na moc.

Na przykład w dwubelkowym agregacie z zabezpieczeniem kołkowym Mandam KUS o szerokości roboczej 3 m (7 zębów z redlicami skrzydełkowymi) producent określa minimalne zapotrzebowanie na moc na poziomie 100 KM. Z kolei przeznaczony do pracy na głębokości nawet 35 cm model TOP (3 m, 10 zębów z redlicami skrzydełkowymi) cechuje się zapotrzebowaniem na moc w wysokości 140 KM. Realne zapotrzebowanie na moc tego agregatu w przypadku prowadzenia uprawy na głębokości 30-35 centymetrów (po odkręceniu skrzydełek bocznych) może wzrosnąć nawet do 180-200 KM.

W przypadku przeznaczenia agregatów do płytkiej uprawy pożniwnej (do 15 cm) zazwyczaj stosuje się redlice skrzydełkowe lub gęsiostópki. Ten drugi typ redlic jest montowany z reguły w agregatach przeznaczonych wyłącznie do płytkiej uprawy pożniwnej, a często również przedsiewnej. W przypadku modeli umożliwiających pracę na większych głębokościach standardem jest montowanie klasycznych dłut, do których dokręca się boczne skrzydełka podcinające. W przypadku przeznaczenia kultywatora do uprawy typowo pożniwnej szerokość skrzydełek powinna być dobrana tak, aby zrywał on rżysko na całej szerokości pracy. Na przykład w przypadku agregatu Kverneland CLC na ramie o szerokości 3 m rozmieszczonych jest 10 zębów w 3 rzędach.

Uśredniając: na jeden ząb przypada szerokość 30 cm. Biorąc zatem pod uwagę ofertę tego producenta, możemy zastosować skrzydełka o szerokości 30 lub 36 cm. Ze względu na zużywanie się skrzydełek i zmniejszanie szerokości ich pracy, warto wybrać skrzydełka szersze, które nawet po lekkim wytarciu umożliwią dokładną pracę agregatu. Z kolei w agregatach Kuhn Cultimer w wersji 3-metrowej znajdziemy 12 zębów, na których montowane są redlice o szerokości 5 lub 8 cm przeznaczone do uprawy na głębokość nawet 35 cm. Przy uprawie pożniwnej do redlic dokręcane są skrzydełka boczne zwiększające szerokość pracy pojedynczej redlicy do 27 cm. W praktyce daje to 7-centymetrowe wzajemne pokrycie redlic (zakładki) i dokładną uprawę nawet przy lekkim zużyciu skrzydełek.