Sprzedaż Forterry HD (o której wyposażeniu i cenach pisaliśmy tutaj) zgodnie z planem rozpoczyna się od 01.01.2015. Jednak już dziś czeski producent może pochwalić się zamówieniami na 2 sztuki takich maszyn na naszym rynku.

- Mamy ogromną nadzieję na sukces rynkowy modelu Forterra HD. Jest to komfortowa maszyna, która cechuje się bardzo dobrymi właściwościami trakcyjnymi. Liczymy się jednak z tym, że w znacznej mierze zastąpi ona Forterrę HSX, której sprzedaż może spaść - mówi Robert Szewczyk, kierownik operacji i działań marketingowych w firmie Zetor Polska. Dodaje przy tym, że Zetor już raz miał do czynienia z taką sytuacją, po wprowadzeniu modelu Forterra HSX, który znacznie ograniczył zapotrzebowanie na standardową Forterrę, choć ciągnik ten jako prosta maszyna bez dodatkowej elektroniki wciąż jest chętnie wybierany.

Nowa Forterra HD będzie mogła szczycić się tytułem topowego i najmocniejszego ciągnika w ofercie Zetora przez bardzo krótki okres. W I półroczu 2015 roku planowane jest wprowadzenie nowej wersji ciągników z silnikami Deutz AG o mocach do 170 KM. Wraz z nią do sprzedaży trafią również nowe modele Zetor Major również z silnikami Deutz AG, o czym już informowaliśmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!