W listopadzie, ze 137 zarejestrowanymi ciągnikami, liderem rynku został Zetor. Czeskiemu producentowi udało się poprawić sprzedaż z poprzedniego miesiąca o 34 proc. Warto zaznaczyć, że w analogicznym okresie z roku 2013, Zetor także był pierwszy, jednak odnotowany wówczas wynik był o 14 proc. większy niż obecnie - podaje Martin & Jacob, agencja monitorująca rynek maszyn rolniczych.

O 5 traktorów mniej zarejestrował w listopadzie New Holland, który ze 132 sprzedanymi sztukami (o 2 proc. mniej niż przed rokiem) zajął w tym miesiącu drugie miejsce.

Trzecie miejsce na podium i 93 zarejestrowane ciągniki, to listopadowy wynik John Deere'a. Oznacza to, że w porównaniu z ubiegłym rokiem, o 4 proc. mniej nabywców zdecydowało się na zakup ciągnika amerykańskiego koncernu.

Miejsce czwarte zajęła w tym miesiącu Kubota. W listopadzie japoński producent dostarczył na polski rynek 59 sztuk, a więc o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wśród najlepiej sprzedających się modeli w listopadzie królował Zetor Major 80. Bardzo popularny model czeskiego producenta znalazł w tym miesiącu 28 nabywców, a więc dokładnie tyle samo co w listopadzie 2013 roku.

Kolejnym najchętniej wybieranym w listopadzie br. traktorem został Farmtrac 675DT. Zarejestrowano 20 sztuk tego ciągnika, a więc o 5 więcej niż przed rokiem.

Na najniższy stopień podium spadł model Kubota L5040, który przed długie miesiące przewodził temu zestawieniu. W tym miesiącu sprzedano 18 sztuk tego popularnego sadownika, czyli o jedną więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W tym miesiącu na pozycji lidera znalazły się aż dwa regiony - zarówno na Mazowszu jak i Wielkopolsce zarejestrowano po 128 nowych ciągników rolniczych. O ile w województwie wielkopolskim, taki wynik oznacza w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrost sprzedaży o 36 proc. to mazowieckie odnotowało największy ilościowy spadek sprzedaży wynoszący - 76 sztuk.

Podobnie jak przed miesiącem, na trzecim miejscu ulokowało się Łódzkie, w którym sprzedano 77 nowych ciągników, czyli o 33 proc. więcej niż przed rokiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!