To będzie milowy krok w rozwoju technologii obróbki ziarna w sieczkarniach samojezdnych John Deere. Firma nabyła prawo własności intelektualnej do innowacyjnego rozwiązania firmy CAWI oferowanego dotychczas pod nazwą MasterCracker. Firma CAWI, specjalizująca się w technologii obróbki pasz, zdobyła szerokie uznanie wielu hodowców zwierząt oraz producentów biogazu.

- Nowa technologia KernelStar znacznie wzbogaci wyposażenie sieczkarni samojezdnych John Deere oraz zwiększy ich wydajność w polu. Nowy zgniatacz ziarna jest wynikiem intensywnych badań potrzeb klientów. Jego integracja w sieczkarniach John Deere odzwierciedla wzrastające zapotrzebowanie klientów na jeszcze lepszą jakość paszy i substratów – mówi Christoph Wigger, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu John Deere. – Technologia KernelStar tworzy dziś drugi filar innowacyjności po tym, jak w ciągu ostatnich 5 lat czujnik HarvestLab zyskał miano czołowej technologii wykorzystywanej w sieczkarniach samojezdnych do analizy zawartości składników pokarmowych i wilgotności kiszonki – dodaje.

- KernelStar to nowatorska koncepcja, oparta na zastosowaniu opatentowanego dysku stożkowego, pozwalającego na bardziej intensywną obróbkę ziarna, w porównaniu choćby z tradycyjnymi walcami zgniatającymi czy też innymi dyskami dostępnymi na rynku. Ponadto technologia KernelStar umożliwia znaczną redukcję  sieczki o za dużej długości oraz ma mniejsze zapotrzebowanie na moc – wyjaśnia Richard Halsall, dyrektor ds. marketingu sieczkarni samojezdnych. – Nowy zgniatacz wykorzystuje współpracujące dyski o większej powierzchni, umożliwiającej jeszcze lepsze zgniatanie ziarna. Dyski te, ze względu na ich szczególny, opatentowany kształt zapewniają prawie trzy razy większą szerokość przetwarzania w porównaniu z tradycyjnymi zgniataczami ziarna, wyposażonymi w standardowe walce zgniatające – dodaje Halsall.

Pełną integrację nowej technologii w sieczkarniach do zielonek John Deere przeprowadzi jeszcze w tym roku. W 2012 r. do nabycia dostępne będą także zestawy adaptacyjne do sieczkarni samojezdnych firmy John Deere. Dealerzy John Nowy zespół łatwo dostosowuje się do wielu innych rozwiązań stosowanych w sieczkarniach z jelonkiem, m.in. innowacyjnych przystawek, głowic tnących DuraDrum oraz wyróżnionego nagrodą czujnika HarvestLab do analizy składników pokarmowych i wilgotności kiszonki. Podobał się artykuł? Podziel się!