PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zielona wiosna z John Deere

Zielona wiosna z John Deere

Autor: Karol Hołownia

Dodano: 11-06-2014 16:23

"Zielona wiosna" to cykl spotkań polowych, które odbyły się u dealerów John Deere. Każdy miał okazję zobaczyć i przetestować najnowszą ofertę ciągników i pras.Kończy się cykl spotkań John Deere pod hasłem "Zielona wiosna". Pokazy polowe odbyły się u kilkunastu dealerów marki na terenie całego kraju. Spotkania były skierowane przede wszystkim do rolników prowadzących mieszane gospodarstwa rodzinne i gospodarstwa hodowlane. Do ich potrzeb dostosowana była prezentowana oferta produktowa.

Na jedno z takich spotkań udaliśmy się do firmy Agrotechnika z Cicibora Dużego k. Białej Podlaskiej. Pokaz polowy odbył się w gospodarstwie Państwa Gładunów w Sapiechowie. Tu w pokazach polowych wzięły udział ciągniki, począwszy od 55-konnego 5055E do 6150M. Spośród pras można było zobaczyć podczas pracy F440M, zmiennokomorową 854 oraz zapoznać się z najmniejszą maszyną w ofercie - modelem F440E. Jak mówi Krzysztof Biełuszka, dyrektor handlowy w firmie Agotechnika, duże nadzieje firma wiąże ze sprzedażą nowych serii pras E i M. Dla małych gospodarstw hodowlanych dedykowane są modele F440E i F450E. Przeznaczone dla tych, którzy rocznie prasują do ok. 1 000 balotów i zbierają raczej suche plony, takie jak słoma czy siano. Konstrukcja tych dwóch modeli pras różni się jedynie średnicą komory prasowania. W F440E jest to 1,2 m, w F450E - 1,5 m. Zapotrzebowanie na moc jest rzędu 40-50 KM. Komora pras jest konstrukcji walcowo-listwowej.

Kolejną w specyfikacji jest prasa F440M - następca modelu 623. Maszyna może formować od 1 000 do 3 000 bel siana, kiszonki lub słomy w sezonie. Maszyna, oprócz nowego wyglądu, zyskała szereg nowych rozwiązań, takich jak czterokrzywkowy podbieracz galwanizowany z możliwością doposażenia w rolkę dogniatającą, nowy komputer sterujący, a także 20-calowe koła o szerokości 600 mm. Komora łańcuchowo-walcowa gwarantuje szerokie spektrum zastosowania. - Prasy serii M polecamy gospodarstwom z produkcją mieszaną, a więc tam, gdzie będzie wykorzystywana uniwersalnie, do prasowania siana i sianokiszonki. Dzięki zastosowaniu przenośnika listwowego będziemy mogli nią prasować również słomę, niezależnie od warunków - mówi Marek Daniluk z firmy Agotechnika. W standardowym wyposażeniu maszyny znajdziemy rotor z układem cięcia na 13 noży oraz hydraulicznie opuszczaną podłogę.

Nowością były ciągniki ze średniego segmentu mocy z serii RC. Są to modele pochodne od serii 6R, ale mają bardziej kompaktowe wymiary. Tradycyjnie dla John Deere, w tej kategorii mocy maszyny mają konstrukcję ramową. Maszyny zostały stworzone jako wielozadaniowy sprzęt specjalnie dla średniej wielkości gospodarstw o różnych działach produkcji. W skład serii wchodzą modele 6090RC, 6100RC i 6110RC. 4-5-litrowe silniki John Deere PowerTech PWX wyposażono w funkcję inteligentnego zarządzania (IPM). W tej klasie ciągników do wyboru jest kilka typów przekładni powershift: PowrQuad Plus, AutoQuad Plus i AutoQuad Plus Eco-Shift (z trybem redukcji obrotów silnika przy osiągnięciu wysokich prędkości podczas transportu). Wygodę pracy operatora zwiększa rozstaw kół wynoszący 2,4 m oraz trzypunktowe zawieszenie osi przedniej (TLS).

Paletę zastosowań polowych zwiększa możliwość wyposażenia w opony o rozmiarach do 600/65 R38. Wśród innych dostępnych funkcji jest układ hydrauliczny z kompensacją ciśnienia i przepływu o wydatku do 114 l/ min, przy 37 l/min dostępnych dla obsługi osprzętu oraz opcjonalny, montowany fabrycznie przedni WOM i przedni podnośnik z udźwigiem wynoszącym 3 000 kg. Ponadto w ciągnikach 6R znajdziemy opcje wyposażenia dla rolnictwa precyzyjnego, takie jak: iTEC Basic, GreenStar oraz ISOBUS.

Oprócz maszyn, podczas "Zielonej wiosny" John Deere można było zapoznać się również z innymi produktami oferowanymi przez firmę, takimi jak folie i siatki do owijania balotów, urządzeniami do pielęgnacji zieleni, a także uzyskać informacje związane z finansowaniem fabrycznym zakupu maszyn.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!