Tegoroczna edycja wystawy Zielone Agro Show – Polskie Zboża odbyła się w dniach 30-31 maja. Impreza po raz drugi z rzędu zagościła na terenie Centrum Wystawowo-Szkoleniowego Wielkopolskiego Ośrodka Rolniczego w Sielinku. W tym samym miejscu równolegle miała miejsce Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana przez WODR.

Dzięki połączeniu dwóch wydarzeń w jednym miejscu rolnicy mieli niepowtarzalną możliwość obejrzenia wszystkiego co potrzebne jest do wydajnego chowu bydła, czyli od poletek pokazowych z odmianami roślin paszowych i zbóż, wystawę środków do produkcji roślinnej i zwierzęcej, przez  pokazy maszyn do zbioru zielonek po wystawę zwierząt hodowlanych

Podobnie jak przed rokiem pogoda sprzyjała organizatorom, wystawcom i zwiedzającym. Dzięki temu zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia imprezy odbyły się wszystkie zaplanowane pokazy plenerowe. Uczestniczyło w nich prawie 40 maszyn.

Były to konstrukcje zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów, w tym maszyny marek: APV, Fella, Feraboli, John Deere, Krone, Kuhn, McHale, Metaltech, Pöttinger, SaMasz, Sipma, Unia Famarol i Vredo. Wśród prezentowanych maszyn znalazły się: kosiarki, prasy zwijające, prasoowijarki, owijarki do bel, przyczepy zbierające, prasy wielkogabarytowe, sieczkarnia samojezdna i siewniki do podsiewu traw.

Poza częścią prezentującą maszyny rolnicze, na wystawie można było zobaczyć poletka pokazowe z odmianami roślin ozimych i jarych. Jednocześnie na terenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego można było zobaczyć bydło mleczne i mięsne. Pokazy zwierząt były opatrzone profesjonalnym komentarzem i wybrano na nich czempionów oraz wice-czempionów w swoich klasach. Prócz tego rolnicy mogli obejrzeć inne zwierzęta hodowlane: owce, konie, drób i trzodę chlewną.

Podobał się artykuł? Podziel się!