Srogie mrozy i zwały śniegu nie mają większego wpływu na zmniejszenie obrotów firm handlujących sprzętem rolniczym. Jak dowiedzieliśmy się w firmie Primator H. Kraszewskiego z Czyżewa, chętnych na zakup maszyn nie brakuje. Primator zaopatruje rolników z województw mazowieckiego i podlaskiego m.in. w maszyny rolnicze Kuhn i New Holland.

Zima to dobry okres na przemyślane zakupy, ponieważ nie gonią prace sezonowe. Wielu rolników podpisało właśnie umowy z ARiMR na dofinasowanie inwestycji z działań PROW, dlatego dealerzy raczej nie narzekają na brak zainresowania sprzętem. Jak mówią przedstawiciele firmy Primator, zimowa aura nie hamuje zbytnio „ruchu” w punkcie sprzedaży. Zdarzyło się jedynie kilka drobnych opóźnień w dostawie maszyn ze względu na warunki drogowe.

Zamówienia są spore i na niektóre maszyny trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Dlatego chcąc kupić np. kombajn zbożowy lub prasę, warto już teraz zorientować, w jakim czasie maszyna którą chcemy nabyć będzie dostępna. Wcześniejsze decyzje mogą zaowocować również upustami cen.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!