Model 1026R należy do tzw. sub-compactów. Nowa konstrukcja amerykańskiego koncernu jest skierowana zarówno do użytkowników prywatnych, jak i profesjonalistów. Ciągnik nie służy wyłącznie do koszenia trawy. Szeroka gama narzędzi i wyposażenia dodatkowego, które mogą być w szybki, łatwy i bezpieczny sposób zmieniane, sprawiają, że może być on z powodzeniem wykorzystywany przez firmy komunalne, zajmujące się obsługą nieruchomości oraz projektujące ogrody.

- Ciągnik wprowadziliśmy do sprzedaży w tym roku i uzupełnia on będące w dotychczasowej ofercie serie: 4020 i 3000. Model znalazł już kilku nabywców, m.in. na plantacji borówki amerykańskiej i w firmach komunalnych - mówi Piotr Dziamski, szef marketingu John Deere Polska.

Sercem ciągnika jest 26-konny silnik trzycylindrowy. Napęd na koła jest przekazywany dwuzakresową przekładnią hydrostatyczną z systemem Twin Touch. Napęd 4X4 oraz wspomaganie układu kierowniczego to wyposażenie standardowe. Szeroki rozstaw kół zapewnia również stabilność maszyny.

Dla komfortu obsługi operatora zastosowano płaską podłogę - jazda, wsiadania i wysiadanie jest bardzo łatwe. W standardowym wyposażeniu ciągnika znajdziemy także tempomat, regulowaną kolumnę kierownicy oraz fotel z zawieszeniem. Ponadto: zestaw oświetlenia, gniazdka zasilania zewnętrznego oraz system ochrony operatora Roll-Gard ROPS.

Do nowego ciągnika kompaktowego zaprojektowano również ładowacz czołowy H120 o udźwigu 380 kg, wyposażony w system szybkiego montażu/demontażu. Dzięki takim rozwiązaniom ciągnik może być wyposażony w narzędzia przednie pług lub szczotkę, międzyosiowy agregat koszący, ładowacz czołowy oraz narzędzia montowane na standaryzowanym tylnym zaczepie TUZ, kategorii I.

Dla modelu są także dostępne teraz trwałe, montowane między osiami agregaty koszące AutoConnect z bocznym wyrzutem o szerokości 137 i 152 cm. Tylny TUZ umożliwia udźwig 525 kg (mierząc na sworzniach). Dodatkowo dostępny jest przedni zaczep TUZ ramą montażowa „A", który został zaprojektowany wyłącznie na rynek europejski.

Opcjonalna komfortowa kabina do ciągników 1026R jest zamontowana fabrycznie i sprawia, że ciągnik jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla użytkownikó pracujących nim na co dzień.

Podobał się artykuł? Podziel się!