Prasa umożliwia zwijanie balotów o szerokości 1.2 m i średnicy od 0,5 m do 1.6 m. Kupujący ma do wyboru podajnik widłowy (Z589/3) lub rotor z nożami (Z589/2), w którym noże można wyłączyć w dowolnej chwili. Ostrza posiadają indywidualne zabezpieczenia sprężynowe a teoretyczna długość cięcia wynosi ok. 77 mm. Szerokość podbieracza to 2 m.

Prasa posiada możliwość płynnego ustawiania stopnia zgniotu zbieranego materiału, który regulowany jest ręcznie na rozdzielaczu w maszynie. Możemy wybrać zwijanie bel o dużym zagęszczeniu od samego początku zwijania (twardy rdzeń) oraz bele z rdzeniem o mniejszej gęstości a warstwę zewnętrzną o większym zagęszczeniu (jak w prasach stałokomorowych). Komorę zwijania okala 6 pasów.

Panel sterowania umożliwia operatorowi ustawianie i śledzenie poszczególnych etapów pracy maszyny, od poprawnego ładowania komory i zwiększanie średnicy beli do etapu wiązania, wypuszczenia beli i zamknięcia maszyny w celu rozpoczęcia nowego cyklu pracy.

W standardowym wyposażeniu znajdziemy m.in. system obwiązywania podwójnym sznurkiem i siatką. Cena maszyny z rozdrabniaczem to około 95 tys. zł brutto. Podobał się artykuł? Podziel się!