Prasy serii Roll-Belt to warianty zmiennokomorowe, jednakże mimo to sprawdzają się zarówno podczas zbiorów siana jak i słomy. Wszystko dzięki systemowi umożliwiającemu rozpoczęcie formowania beli z minimalnym ciśnieniem działającym na pasy (minimalnie można ustawić 10 bar), co daje nam luźny rdzeń, a następnie zakończeniu procesu z maksymalnym ciśnieniem (około 140 bar), to z kolei przełoży się na zbitą warstwę wierzchnią spajającą całą belę. Oczywiście, można formować bele także z maksymalnym dociskiem już od samego początku.

To, co cechuje prasy koncernu CNH, to opracowane przez inżynierów NH modułowe podbieracze, z palcami wulkanizowanymi do stalowych belek. Taki sposób łączenia sprawia, że palce są zarówno wytrzymalsze na doraźne uszkodzenia (np. od kamieni, brył ziemi), jak i zapewniają dłuższy czas eksploatacji. A dzięki zgrupowaniu w pary, w razie ewentualnego uszkodzenia, wymiana nie powinna nastręczać większych trudności i kosztów. Ten typ podbieracza jest standardem w prasach New Holland i Case.

Producent zadbał również o bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Na dyszlu znajdziemy przycisk umożliwiający odłączenie zasilania prasy, po naciśnięciu którego można dokonać czynności serwisowych, a pod boczną pokrywą znajdziemy bezpiecznik, którym można zablokować przypadkowe zamknięcie komory.

Prasa Roll-Belt 180C jest wyposażona w centralny system smarowania łożysk oraz układ smarujący przekładnię łańcuchową. Smar trafia na łańcuchy, poprzez szczotki, za każdym razem, gdy dokonamy wyładowania gotowej beli.

CX8.85 nowa kabina i nieodzowny SCR

Kombajny serii CX to maszyny, od których można wymagać wiele, zwłaszcza od topowych wariantów takich jak zaprezentowany CX8.85. Stąd cała gama systemów "opti-..." mających poprawić jakość żniw. Trzy najważniejsze, to Opti-Fan, Opti-Speed i Opti-Clean, które zapewniają dostosowywanie się układów oczyszczania w zależności pod pozycji kombajnu.

Opti-Speed oznacza zastosowanie adaptacyjnych wytrząsaczy słomy, które oferują możliwość zmiany prędkości z koszem sitowym stałym i samopoziomującym. Dostępne są cztery prędkości: pszenica, kukurydza, rzepak i ryż. System samoczynnie będzie dopasowywał pracę wytrząsaczy pod kątem wybranej uprawy oraz aktualnych warunków na polu: podczas jazdy pod wzniesienie, prędkość robocza wytrząsaczy będzie zmniejszana zaś podczas zjazdu, zwiększona. Dzięki temu, wydajność wzrasta o około 10% - jak twierdzi producent.