PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zwycięski Smok

Zwycięski Smok

Smok to agregat ścierniskowy, który ma połączyć zalety grubera i brony talerzowej.Talerzówka czy gruber? Dla tych, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie, rozwiązaniem może być Smok – wielozadaniowy agregat uprawowy firmy Dziekan łączący cechy obydwu narzędzi.

Przednia część narzędzia to tradycyjny gruber (kultywator ścierniskowy) z elastycznymi zębami sprężynującymi z redlicą sercową i bocznymi skrzydełkami podcinającymi ściernisko w pasie o szerokości do 45cm. Zęby podcinają i spulchniają glebę oraz mieszają ją z resztkami pożniwnymi na głębokość od 8 do 35cm.

Druga zasadnicza część tego „kombajnu” to dwurzędowa brona talerzowa z naprzemiennie zazębiającymi się talerzami, które tną resztki roślinne i wciskają je w głąb gleby. Charakterystyczne ułożenie talerzy powoduje wzajemne oczyszczanie i niewielkie zapotrzebowanie na moc. Dzięki spulchnieniu gleby przez zęby kultywatora, talerze zagłębiają się w podłożu z łatwością.

Do rozbicia pozostałych resztek brył zamontowano podwójny wał strunowy zębaty z opatentowanymi tzw. wałami wahaczowymi z dociskiem (stosowane m.in. w agregatach uprawowych Herkules i Apollo).

Układ przegubowy między broną talerzową a kultywatorem sterowany siłownikiem hydraulicznym służy do płynnego regulowania głębokości pracy agregatu. Kompleksowe rozwiązania uprawowe zastosowane w Smoku mają za zadanie oszczędzić czas i paliwo, zgodnie z zasadą: „tak dużo zabiegów jak to konieczne, tak małe jak to możliwe”.

Agregat Smok, prezentowany przez składnicę maszyn rolniczych Premium Trade, uzyskał pierwsze miejsce w konkursie targów Rol-Szansa 2012 w kategorii „Maszyny Rolnicze”. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • piotr 2012-08-30 09:21:31
  ooo w cenie jest jeszcze zgrzebło którego tutaj niema na foto, ciekawe jak to pracuje w polu bo na filmach jest wszystko pięknie :P
 • piotr 2012-08-30 09:19:30
  jest tutaj: http://www.rolnicze-maszyny.pl/agregaty-bezorkowe.php cena 12 200 zł tyle co standardowy gruber a wygląda że bardziej funkcjonalny
 • kokoloko 2012-08-29 21:19:30
  czego to nie wymyślą zeby ziemię przewalać, a chłopki jak głupie baby jak nowość to ciach do składziku
 • jarki 2012-08-29 20:45:24
  @ukasz to jest maszyna do uprawy ścierniska dla bambra
  http://www.koeckerling.de/pl/produkty/maszyny-do-uprawy-roli/vector/koncepcja.html
 • ukasz 2012-08-29 17:23:13
  cena kosmiczna tak jak i maszyna jeśli jestes bambrem to na pewno cie stac żeby wywalic kase w błoto
 • piotr 2012-08-29 13:32:58
  wygląda praktycznie, jaka cena?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!