Według organizatora wystawy – Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych - ubiegłoroczna wystawa (zorganizowana pod nazwą Arena Agro Ostróda) okazałą się wielkim sukcesem. Na powierzchni ponad 10 tys. m2 swoją ofertę przedstawiło ponad 100 wystawców reprezentujących blisko 150 polskich i zagranicznych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Wystawę odwiedziło blisko 19 tys. osób.

-Nasza pozytywna ocena ubiegłorocznej wystawy w dużej mierze opiera się na opiniach wystawców, które zostały przez nich do nas skierowane w trakcie jak i  już po wystawie. Wynika z nich jednoznacznie, że wystawa w województwie warmińsko – mazurskim jest potrzebna. Bardzo duża ilość zwiedzających jest tego najlepszym dowodem. W opinii wystawców byli to konkretni klienci, którzy przyjechali na wystawę z określonymi potrzebami szukając konkretnych rozwiązań. Odpowiednia jest również pora, czyli termin przed sezonem, kiedy rolnicy mają nieco więcej czasu i na spokojnie mogą zapoznać się z ofertami dealerów czy dokonać zakupów przed rozpoczęciem prac w polu – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Formuła wystawy sprawdziła się w zeszłym roku, dlatego w obecnej edycji organizator nie przewiduje rewolucyjnych zmian. Nadal będzie to wystawa głównie nastawiona na dealerów maszyn i urządzeń rolniczych z regionu północno-wschodniej Polski.

Na plus mają zmienić się możliwości ekspozycji ofert. Dzięki temu, że w obiekcie Expo Arena do dyspozycji jest nowa, większa hala, oddana do użytku wiosną 2015 r., wystawa odbędzie się na większej powierzchni, przez co warunki dla wystawców i zwiedzających będą jeszcze bardziej komfortowe.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych tak jak w przypadku innych organizowanych przez siebie imprez przygotowała program dofinansowania przyjazdów grupowych, co oznacza, że grupy zorganizowane mogą liczyć na zwrot części kosztów związanych z podróżą. Szczegóły zamieszczone są na stronie www.agroshow.pl.

 Będzie to jedyna tak kompleksowa wystawa rolnicza organizowana w 2016 r. w województwie warmińsko-mazurskim. Na Wystawie obecni będą wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu – zaprezentują oni rolnikom swoją najnowszą ofertę w przede dniu nowego sezonu. W sumie oferty zaprezentuje blisko 150 wystawców.

Na wystawę, która odbędzie się w dniach 13-14 lutego 2016 r., wstęp jest wolny. Ekspozycja będzie czynna w godz. 9:00-17:00. PIGMIUR zapewnia równie dla zwiedzających bezpłatny parking i katalog wystawy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!