Obok modeli z serii X6 jest to jeden z pierwszych ciągników włoskiego producenta, które otrzymały tego rodzaju napęd. To dość ciekawa propozycja, gdyż bezstopniowa skrzynia produkcji ZF, została połączona z sześciocylindrowymi silnikami FPT o sporej pojemności 6,7 litra i mocy 181 KM (w trybie dodatkowej mocy 195 KM – X7.670). W ofercie są również sześciocylindrowe X7 z VT-Drive o mniejszych mocach jak i modele z jednostkami czterocylindrowymi o mocy od 136 do 176 KM.

VT-Drive w serii X7

Podobnie jak w innych ciągnikach wyposażonych w przekładnie bezstopniowe, tak i w przypadku przekładni w VT-Drive, obsługa jest dość intuicyjna. Do dyspozycji mamy cztery zakresy pracy. Domyślnie pierwszy jest przypisany do najcięższych prac (odpowiednik biegów pełzających), dwa kolejne znajdą zastosowanie w typowych pracach związanych z pracami polowymi (prędkości 0,5-12 i 0,5-21 km/h), zaś ostatni zakres sprawdzi się w transporcie (do wyboru 0,5-40 lub 0,5-50 km/h).

Dodatkowo skrzynia została wyposażona w cztery pomocnicze pogramy. Do wyboru mamy tryby: automatyczny, ręczny – operator sam zmienia prędkość jazdy, priorytetu WOM i utrzymywania stałej zadanej prędkości jazdy.

Razem z przekładnią, firma ZF dostarczyła kompletną tylną oś, napęd WOM oraz układy sterowania.

Bogate wyposażenie

McCormick X7.670 w wersji VT-Drive, tak jak jego bliźniaczy model z klasycznym powersiftem, oferuje bardzo bogate wyposażenie. Znajdziemy tutaj np. tylny podnośnik kat. III z EHRem i udźwigiem maksymalnym wynoszącym 9300 kg (przedni 3500 kg), układ hydrauliczny z pompą o wydatku 167 l/min. typu load sensing, wałek WOM z czterema prędkościami 540/540E/1000/100E z automatycznym rozłączaniem przy unoszeniu podnośnika oraz przestronną i ergonomiczną kabinę McCormick Hydro Cab z elektro-hydrauliczną regulacją amortyzacji.

Jeżeli X7 w najmocniejszej wersji 670 to wciąż zbyt słaba maszyna,to jak odwiedziliśmy się od przedstawicieli Przedsiębiorstwa Romanowski – dilera ciągników McCormick, już niedługo do oferty dołączą jej więksi bracia z serii X8.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!