Okres żniw to niewątpliwie jedna z najważniejszych, a zarazem kluczowych dat w kalendarzu niemal każdego gospodarza. Zbieranie plonów stanowi bowiem ukoronowanie kilkumiesięcznej, trudnej i wymagającej wiele zaangażowania i poświęcenia pracy na roli. Wielu rolników przygotowuje się teraz do tego momentu, dokonując przeglądów oraz ewentualnych napraw serwisowych swoich maszyn.

- Planując i przygotowując się do tego, wielu gospodarzy przeprowadza przeglądy techniczne urządzeń, naprawiając ewentualne usterki. To bardzo rozsądne podejście, bo zajęcie się tym z odpowiednim wyprzedzeniem może przecież uchronić ich przed ewentualną awarią– mówi Paula Kucharewicz, właściciel Sklepu Metal-Fach z Sokółki.

Nie wszystko jednak da się przewidzieć. A usterki mają to do siebie, że pojawiają się zazwyczaj podczas pracy, a nie postoju maszyny.  

- Warto o tym pamiętać, bo nawet pomimo dokładnego przeglądu, awarie zawsze się mogą przecież przydarzyć. To tylko urządzenia techniczne, które – zwłaszcza w wyniku znacznych obciążeń i intensywnej eksploatacji - mogą odmówić posłuszeństwa. Zwykle też niestety do takich sytuacji dochodzi w najmniej odpowiednim momencie. Dlatego, aby zminimalizować przestój w pracy oferujemy możliwość dowozu części zamiennych, tak aby można było jak najszybciej usunąć usterkę bez zbędnej straty cennego czasu – podkreśla Piotr Zieziula, kierownik Sklepu Metal-Fach w Sokółce. 

Usługę można zamówić w sklepie przez telefon. Koszt transportu części to 2,5 zł/km dowozu.

Podobał się artykuł? Podziel się!