Kurt Kluckner, który jest posiadaczem wielu starych traktorów oraz członkiem klubu Traktorspinner w Niemczech. To nie pierwsza wyprawa mężczyzny - choć ta jest wyjątkowo długa.

Kurt Kluckner zamierza przejechać sowim traktorem - Steyr 185 A z 1956 r. aż 5,2 tys. km.Pierwszym celem podróży planowanej na 2 miesiące, są targi maszyn parowych w brytyjskim Dorset. Następnie mężczyzna zamierza przejechać przez Francję, Hiszpanię, Palma de Malorca, ponownie przez Francję i Szwajcarię z powrotem do Niemiec. Codziennie ciągnik ma być w trasie, co najmniej przez 6 godzin.

Ciągnik, który wybrał Kluckner, to Steyr 185 A restaurowany przez niego przez 13 lat. Należy on do gamy maszyn opracowanych w 1947 r., która poza tym modelem z 3-cylindrowym silnikiem o mocy 55 KM, obejmowała również kilka innych maszyn z jednostkami 1-, 2-, 3-, 4-, a nawet 6-cylindrowymi. W zależności od wersji i roku produkcji silniki diesla montowane w ciągnikach tej serii miały od 15, aż (jak na ówczesne czasy) do 60 KM.

W czasie podróży traktor będzie ciągnąć przyczepę mieszkalną z lat 70. przebudowaną przez właściciela. Maksymalna prędkość jazdy ciągnika do 25 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!