PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowa brona wirnikowa Özdöken

Turecka firma Özdöken postanowiła zaprezentowała na targach Polagra swój najnowszy produkt jakim jest brona wirnikowa. To pierwszy agregat tego typu w dotychczasowej ofercie producenta z południa.Do tej pory w ofercie Özdökena, mogliśmy znaleźć siewniki (pneumatyczne i rzędowe), rozsiewacze nawozów, różnego rodzaju biedrne agregaty uprawowe, brony talerzowe czy wały uprawowe, a także proste głębosze. Od 2016 r. do tego zestawienia dołączyła nowa brona aktywna.

Co prawda, opisywanej maszyny nie znajdziemy jeszcze w oficjalnych katalogach, czy na niedawno uruchomionej stronie internetowej, ale podczas targów udało nam się dowiedzieć, że jest to kwestia najbliższego czasu, a brony można szukać u dilerów lub pytać w centrali Özdökena, która znajduje się w Białymstoku.

Przechodząc do szczegółów technicznych, brona jest zawieszana na trzypunktowym układzie zawieszenia, a w skład zestawu wchodzi wał do zagregowania z ciągnikiem. Szerokość robocza maszyny wynosi 3 m. Póki co maszyna jest dostępna z hydropakierm i wałem Packera, ale jak się dowiedzieliśmy w przyszłości planowane są rozszerzenia o inne typy wałów. Zalecana moc ciągnika to około 140-180 KM w zależności od rodzaju gleby (wartość dolna to minimum jakim powinien dysponować ciągnik).

Targowy egzemplarz brony sprawiał wrażenie wykonanej dosyć solidnie i tylko gdzieniegdzie zdradzał drobne mankamenty w malowaniu. Należy jednak pamiętać iż ta konkretna maszyna była pierwszą wyprodukowaną, która trafiła do Polski.

Spasowanie elementów nie budziło zastrzeżeń, a materiały użyte do instalacji hydraulicznej (przewody, złącza) sprawiają wrażenie solidnych. Biorąc pod uwagę, że producent wyraża chęć dalszego rozwijania bron aktywnych, mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli napisać coś więcej o tej linii produktów.

 Na chwilę obecną, w polskiej sieci sprzedaży, 3-metrowa brona wirnikowa Özdöken z wałem Packera jest wyceniana na około 44-45 tys zł (netto).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!