Jak podkreślają przedstawiciele firmy Zetor, nowa gama ładowaczy czołowych, która powstawać będzie we współpracy ze szwedzką firmą ÅLÖ AB, dzięki zastosowaniu nowych funkcji technologicznych i innowacyjności spowoduje, że ładowacze ZQ będą produktem Premium w ofercie Zetor System.

-Filozofia firmy Zetor opiera się na ciągłym dostarczaniu i oferowaniu klientom nowoczesnych produktów o wyższej wartości dodanej. W ramach współpracy z dostawcą ładowaczy czołowych, szwedzką firmą ÅLÖ AB, prezentujemy nową generację ładowaczy czołowych, które we wszystkich aspektach mają bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Jestem przekonany, że nowa seria przypadnie do gustu rolnikom i gospodarzom, którzy docenią jej możliwości, dzięki którym ich praca stanie się łatwiejsza i bardziej efektywna – mówi Robert Todt, dyrektor działu sprzedaży i marketingu.

Według zapewnień producenta, dzięki nowej konstrukcji udało się podwoić sztywność ładowacza, a tym samym wydłużyć jego żywotność. W porównaniu z poprzednią generacją wysokość podnoszenia jest wyższa o 20 cm. Dodatkowo nowy design poprawił również widoczność z kabiny i kontrolę użytkownika nad ładunkiem.

Zupełną nowością jest wyposażenie ładowaczy w system Lock & Go, który umożliwia szybkie i łatwe podłączenie ładowacza do ciągnika czy jego odłączenie. Opcjonalnie można rozszerzyć wyposażenie na przykład o Soft-drive, który amortyzuje wstrząsy ładowacza, Multicoupling umożliwiający błyskawiczne podłączenie wszystkich obwodów i złączy oraz Selecto-fix, który ułatwia podłączenie narzędzi sterowanych hydraulicznie.

W przypadku nowej generacji ładowaczy czołowych ZQ istnieje również możliwość wyboru joysticka ze sterowaniem mechanicznym lub elektronicznym. Elektroniczne sterowanie jest dostępne w dwóch wersjach: EasyDrive LCS™ oraz ElectroDrive LCS™ Professional. Druga z wymienionych wersji oferuje dodatkowe funkcje, takie jak szybkie funkcje, prędkości pełzania, wytrząsanie narzędzi oraz możliwość regulacji narzędzi w pozycji roboczej. Dodatkowo ładowacze mogą także być wyposażone w system ważenia.

Gama ładowaczy czołowych Zetor System składać się obecnie będzie z dwóch serii modelowych: wspomnianych już wcześniej urządzeń linii ZQ oraz prostszych ładowaczy serii ZL.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!