Najlepsza jakość paszy

Sprawdzony 6-rzędowy wahliwy podbieracz z dwustronnym sterowaniem krzywki gwarantuje najlepsze z możliwych kopiowanie nierówności łąki i podbiera czystą paszę. Nowym rozwiązaniem jest blacha wyrównująca, jak również dodatkowa rolka koła kopiującego umieszczona centralnie z tyłu podbieracza polepszająca efekt kopiowania terenu. Prowadzenie w równoległoboku dodatkowej rolki koła kopiującego, jak również możliwość ustawienia niezależna od przednich kół kopiujących są rozwiązaniami unikatowymi na rynku. To gwarancja stuprocentowego działania funkcji kopiowania. Rolka koła kopiującego może wychylić się do 50 mm. Szczególnie w warunkach, gdy jest bardzo mokro i powstają głębokie ślady po ciągniku, wyraźnie widać zalety tego rozwiązania: podbieracz nie zapada się w śladzie ciągnika i jest precyzyjnie prowadzony. Dzięki temu udział części popielistych w paszy jest wyraźnie mniejszy. Czysta pasza wpływa na większą wydajność mleka: większy zysk.

Czysta wydajność

Nowe TORRO jest jeszcze bardziej wydajne. Większa przepustowość została osiągnięta przez zastosowanie mocnej przekładni wstępnej, napędu rotora dopasowanego do 300 KM (przez boczną przekładnię kół czołowych) i napędu przez obustronny szerokokątny wałek przegubowy ze sprzęgłem zapadkowym zabezpieczonym do 2300 Nm. W sumie wydajność napędu została podniesiona o 10 procent a przepustowość o okrągłe 20 procent. Dodatkowo zmniejszył się nakład pracy na konserwacje.

Wydajny rotor załadunku (800 mm średnicy) zapewnia idealną jakość cięcia przy jednocześnie mniejszym zapotrzebowaniu mocy. 8 rzędów wyposażonych w 10 mm grubości palce wykonane z drobnoziarnistej stali Durostat, szerokość skrobaków 20 mm i asymetryczne uporządkowanie noży zapewniają perfekcyjnie pociętą paszę.

Nowa belka nożowa POWERCUT

Na uwagę w TORRO COMBILINE zasługuje nowa konstrukcja belki nożowej POWERCUT. W miejsce dotychczasowych 39 noży zamontowano 45, przez co uzyskano teoretyczną długość cięcia 34 mm. W nowej belce POWERCUT zastosowano opatentowaną konstrukcję Pöttinger - system wychylania belki EASY MOVE. Odblokowanie belki i mechanizmu cięcia odbywa się centralnie i bez użycia narzędzi. Belka nożowa wychyla się z kanału po naciśnięciu guzika na sterowniku w kabinie ciągnika. Na życzenie dostępne są opatentowane podwójne noże TWINBLADE z indywidualnym zabezpieczeniem - dwa razy dłuższy czas użytkowania. Zapasowe noże nie są już konieczne. Na życzenie w TORRO COMBILINE dostępna jest również automatyczna ostrzałka do noży AUTOCUT.