Podczas tegorocznej wystawy w Paryżu Valtra zaprezentowała zupełnie nową serię A, na którą składają się ciągniki o mocach od 75 do 130 KM. Nagrodzony został model - A104 HiTech, jeden z siedmiu ciągników, które wchodzą w skład serii A. To zupełnie nowa konstrukcja, która kontynuuje sukces wielokrotnie nagradzanych serii N i T czwartej generacji.

Wybór został dokonany przez 28 niezależnych dziennikarzy reprezentujących czasopisma i portale rolnicze. Tytuł Maszyny Roku jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży, która podkreśla innowacje, technologię oraz wydajność.

- To jest kolejny ważny dowód uznania dla Valtry i AGCO. Ciągniki serii T4 i N4 zostały wybrane Maszyną roku 2015 i 2016 i jest to wspaniała kontynuacja sukcesu, która pokazujemy siłę czwartej generacji produktów Valtry. Nasza seria A jest liderem rynku w krajach skandynawskich, a z nową serią A przewidujemy duży potencjał wzrostu w skali globalnej. Zainwestowaliśmy w projekt, niezawodność i łatwość obsługi, tak aby rolnicy mogli cieszyć się z pracy ciągnikami Valtra. Jest to naprawdę miłe doświadczenie z jazdy i wartość inwestycji - komentuje Mikko Lehikoinen, dyrektor marketingu Valtra Inc.

Napęd dla modelu A104 HiTech stanowi czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny AGCO Power o pojemności 4,4 litra (100 KM 410 Nm), spełniający wymagania normy emisji spalin Tier 4. Model posiada również zupełnie nową przekładnię oraz hydraulikę.

Dobrze znany rewers elektrohydrauliczny Valtry współpracuje teraz z mechaniczną przekładnią 12/12 zestawionych w dwóch grupach, co minimalizuję zmiany dwóch dźwigni i doskonale rozkłada prędkość do prędkości polowych i drogowych. Jak przekonuje producent, sześć biegów pasuje idealnie do typowych prędkości polowych w przedziale 4-12 km/h. Dostępne są również biegi pełzające o prędkości nawet 90 m/h, co czyni przekładnię dopasowaną do wielu zadań specjalistycznych.

Nowa jest również kabina, która cechuje się nie tylko stylowym wyglądem, lecz przede wszystkim większym komfortem, przestronnością i lepszym wyciszeniem. Komfort jazdy, łatwość obsługi, ergonomia i bezpieczeństwo były w tym projekcie kluczowe. W tej klasie ciągników kabina nowej Valtry jest jedną z największych, jeżeli nie największą: powierzchnia przeszklona to aż 5.5 m2. To zapewnia świetną widoczność w całym obszarze roboczym. Znana trwałość Valtra, funkcjonalny projekt i ergonomia sprawiają, że A104 HiTech, jak i inne modele serii A, z pewnością przypadną do gustu wielu rolnikom.

Podobał się artykuł? Podziel się!