W Dissen nad opracowywaniem pionierskich rozwiązań, pozwalających na sieciowanie maszyn i pomoc rolnikom sprawnym zarządzaniu pracuje ponad 170 programistów, inżynierów i specjalistów z Claas E-Systems Nowatorskie rozwiązania obejmują jednostki sterujące, systemy elektroniczne, terminale, systemy kamer, automatyczne systemy kierowania satelitarnego oraz wiele innych. „Z nami teoria i praktyka idą w parze”, wyjaśnia Dr Carsten Hoff, Dyrektor Zarządzający Claas E-Systems. Poza nowoczesnymi stanowiskami pracy i laboratoriami wyposażonymi w najnowszą technologię, dysponujemy także warsztatami i torem testowym, na którym możemy natychmiast sprawdzić nasze pomysły i osiągnięcia dodaje dr Carsten Hoff.

 W 1998 roku Claas wykupił udziały w jednej z wiodących firm tworzących technologie informacyjne dla rolnictwa. Od tamtej pory, pod marką Easy powstało wiele technologii informacyjnych mających na celu zwiększenie efektywności pracy w rolnictwie. Tym samym Claas stał się jednym z wiodących dostawców precyzyjnych rozwiązań dla produkcji rolnej, za co firma otrzymała wiele europejskich i światowych nagród oraz wyróżnień.

 - To miejsce pozwoli nam na zrobienie kolejnego przełomowego kroku w kierunku cyfrowej przyszłości. Elektroniczne systemy wspomagające, oprogramowanie i technologie komunikacyjne stają się coraz ważniejsze dla rozwoju rolnictwa -powiedział Thomas Böck, Członek Zarządu Claas odpowiedzialny za Technologię i Rozwiązania Systemowe.

 W nowym centrum w Dissen przywiązano również dużo uwagi do stworzenia dynamicznego środowiska pracy, które promuje innowacyjność. Na każdym piętrze znajdują się sale konferencyjne na otwartym planie, które wyposażone są w najnowsze urządzenia elektroniczne. Pracownicy Claas, którzy są rodzicami, mają natomiast do swojej dyspozycji pokój rodzinny, w którym mogą zajmować się swoimi pociechami.

Podobał się artykuł? Podziel się!