Ładowarki teleskopowe Claas oferuje już od ponad 20 lat. Ta gama maszyn cieszy się ogromnym zainteresowaniem rolników i firm usługowych dzięki wysokiej jakości produkowanych maszyn. Niemiecka firma cały czas chce być obecna tym segmencie i dlatego po zakończeniu obecnej współpracy z firmą Kramer, produkcję przejmie firma Liebherr.

Umowę o rozpoczęciu współpracy w tym obszarze biznesowym z nowym partnerem - firmą Liebherr, podpisano już dwa lata temu. Całkowicie nowa seria ładowarek teleskopowych Claas Scorpion stworzona razem z Liebherr, zostanie zaprezentowana w listopadzie podczas targów Agritechnica. Aktualnie nowy Scorpion testowany jest podczas pracy w polu i będzie dostępny do zakupu w szerokim zakresie modeli od stycznia 2018 r.

Jednocześnie Claas i jego partnerzy handlowi gwarantują kontynuację serwisu oraz dostępności części dla wszystkich ładowarek Claas Scorpion znajdujących się na rynku, zarówno obecnie jak i w przyszłości.

Firma Kramer-Werke GmbH rozpoczęła produkcję ładowarek w 2005 r. pod marką Claas Scorpion, która potrwa do końca roku kalendarzowego 2017. Dwa lata temu, firma Claas oraz firma Kramer-Werke GmbH, podjęły decyzję o zakończeniu współpracy w zakresie produkcji ładowarek teleskopowych wraz z upływem obecnego roku kalendarzowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!