PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nowe prasy Claas Rollant i Rollant Uniwrap

Autor: Grzegorz Szularz

Dodano: 18-08-2017 06:31

Tagi:

Kolejnymi prasami, w których Claas wprowadził zmiany są prasy Rollant oraz Rollant Uniwrap. Podobnie jak w przypadku Quadratów maszyny będą dostępne na przyszłoroczne żniwa.Jeżeli chodzi o rodzinę pras Rollant, to modernizacji został poddany model 620, czego efektem jest nowy model z nowym systemem zagarniania. Wprowadzenie go umożliwiło podniesienie przepustowości prasy przy zachowaniu małego zapotrzebowania na moc, a co za tym idzie rozsądnego zużycia paliwa.

Jak podkreślają przedstawiciele Claasa, nowy model to rozwiązanie przede wszystkim dla średnich i małych gospodarstw, a także tych rolników, którzy pracują w trudnych warunkach (nierówne pagórkowate pola, zbocza itp.). Nowy Rollant z zagarniaczem ma pracować sprawnie już z ciągnikiem o mocy 80 KM, zapewniając 1,85 m szerokości roboczej i dysponując komorą prasującą o średnicy 1,5 m.

Do nowej prasy ma trafić terminal Claas Operator, który zapewni przejrzystą i prostą obsługę prasy. Dzięki terminalowi, użytkownik będzie miał możliwość odczytania najważniejszych parametrów maszyny (ciśnienie prasowania, stanu owijania), a także aktywacji niektórych funkcji np.: opóźnienia startu owijania czy wyboru: sznurek lub siatka.

Uniwrap z możliwością wyboru folia czy siatka

Do tej pory użytkownicy Uniwrapów nie mieli możliwości pracy z folią, jednak Claas dał się w końcu przekonać, że siatka nie satysfakcjonuje wszystkich. Dlatego też w rodzinie pras Rollant 400 Uniwrap pojawią się rozwiązania umożliwiające zastosowanie zarówno folii jak i siatki i to bez konieczności przebudowy prasy. Użytkownik będzie miał możliwość owinięcia gotowego balotu maksymalnie ośmioma warstwami folii (minimalnie 1,2).

Przejście z jednego materiału na drugi jest proste i nie zajmuje wiele czasu. Krok pierwszy to przestawienie konfiguracji na terminalu, krok drugi to wymiana rolki z materiałem w prasie – co ułatwia sprytny system (składana rampa szybkiego załadunku), odciążający operatora z konieczności szarpania się z rolkami ważącymi przecież nawet 50 kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

 • Marcin Majewski 2017-08-19 16:27:24
  Do autora: nie ma czegoś takiego jak uniwarp.
  Wrap to po angielsku owijać.
  A warp to w Star Trek...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!