W skład nowej serii V400 wejdą modele : V451G, V451M/V461M oraz przeznaczone do pracy ze wszystkimi rodzajami plonów (od mokrych po bardzo suche) modele: V451R, V461R, C451R, C461R.

W oznaczeniu każdego modelu zakodowane są informacje o podstawowych parametrach maszyny. Przykładowo z oznaczenia modelu V451 dowiemy się, że - "V" oznacza prasę zmiennokomorowa, "4" określa szerokość komory belowania podaną w stopach (1,21 m), kolejna liczba "5" określa maksymalną średnicę beli podana również w stopach (1,65 m), natomiast liczba "1" odpowiada generacji pras – w tym przypadku jest to pierwsza generacja pras V400.

Producent zapewnia, że nowe prasy dadzą rolnikom i usługodawcom większą wszechstronność wykorzystania i wyższą wydajność oraz łatwiejszą obsługę. Prasa V451G sprawdzi się przy pracy z suchymi plonami o niskiej i średniej wielkości pokosu, kiedy priorytetem jest wyprodukowanie równo uformowanych bel w jak najkrótszym czasie. Do zalet modelu należą wytrzymała spawana rama odporna na ekstremalne obciążenia i system podawania z podbieraczem o większej średnicy i ślimakiem podającym rotora.

Z kolei prasy V451M/V461M przeznaczone są do różnych rodzajów upraw. Doskonale nadają się do intensywnej eksploatacji przy średniej ilości plonów lub w okresach szczególnego natężenia prac wymagających od prasy dużej wydajności. Dostępna w standardzie najszersza na rynku opuszczana podłoga wykorzystująca unikalny mechanizm o kinematyce równoległej umożliwia operatorowi błyskawiczne usuwanie zatorów bez konieczności wychodzenia z kabiny ciągnika.

Modele V451R/V461R wyróżniają się możliwością uzyskiwania wysokiego zagęszczenia bel oraz bogatym wyposażeniem. Zaprojektowano je z myślą o zapewnieniu wysokich mocy przerobowych wymaganych przez usługodawców oraz większe gospodarstwa hodowlane. Według producenta, prasy mogą formować nawet ponad 120 bel na godzinę, a ułatwia to wprowadzony już w prasach serii 900 nowatorski układ błyskawicznego wyładunku (FRS) współpracujący z wysokowydajnym systemem podawania.

Wspomniane modele, z wszystkimi powyższymi funkcjami, dostępne są również jako prasoowijarki C451R/C461R

Warto wspomnieć, że w prasach V400 wykorzystano nowy system zagęszczający, który pozwolił zwiększyć stopień zagęszczenia o 12 proc. w stosunku do wcześniejszych modeli. To razem z prędkością roboczą dochodząca nawet do 17 km/h pozwala uzyskać wysoka wydajność pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!