Jak przekonują przedstawiciele czeskiego producenta, zmodernizowana rodzina z oznaczeniem ZQ przynosi rolnikom wiele korzyści: dłuższą żywotność, lepszą widoczność z kabiny, większą wysokość podnoszenia, większą sztywność agregacji, łatwiejsze podłączenie do traktora oraz rozszerzone możliwości wyposażenia dodatkowego, jak na przykład oświetlenia czy inteligentnego wyświetlacza podającego masę ładunku i pozycję ładowacza.

- Filozofia firmy Zetor opiera się na ciągłym dostarczaniu i oferowaniu klientom nowoczesnych produktów o wyższej wartości dodanej. We współpracy z dostawcą ładowaczy czołowych, szwedzką firmą ÅLÖ AB, prezentujemy nową generację ładowaczy czołowych, która jest pod każdym względem bardziej zaawansowana technologicznie. Jestem przekonany, że nowa seria przypadnie do gustu rolnikom i gospodarzom, którzy docenią jej możliwości, dzięki którym ich praca stanie się łatwiejsza i bardziej efektywna – mówi Robert Todt, dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu Zetor Tractors a.s.

Wraz z nowymi ładowaczami czołowymi Zetor POLSKA przygotował dla gości małą niespodziankę. Flagowy model marki Zetor – Forterra HD 150 – można było zobaczyć na stoisku, w białej szacie, pod nazwą „Biała perła”. Nowa kolorystyka odnosi się do polskich barw narodowych: bieli i czerwieni. Zamiarem było przyciągnięcie uwagi gości nie tylko do stoiska, lecz także do najbardziej zaawansowanej maszyny w portfolio marki. Po zakończeniu wystawy traktor będzie służyć jako maszyna demonstracyjna do prezentowania marki Zetor rolnikom w ich gospodarstwach.

Zainteresowani marką mieli również okazję zapoznać się z traktorami linii modelowych Forterra i Proxima, które spełniają normy emisji spalin Stage IV. Zmodernizowane maszyny są cenione za niskie koszty eksploatacji i oszczędność paliwa, która wynosi do 19 proc. w zależności od wykonywanej pracy.

Można było również zobaczyć najnowszy nabytek w portfolio produktów marki – Major HS o mocy 75 KM. Nowy Major HS to uniwersalna maszyna nie tylko do agregacji z maszynami rolniczymi, lecz także do pracy w służbach komunalnych.

- Agroshow to jedna z najważniejszych wystaw w Polsce i w Europie. Odbywa się na początku jesieni, to znaczy w okresie, kiedy już kończą się prace na polu, a rolnicy i hodowcy snują plany na nadchodzący sezon. Dla nas jest to doskonała okazja do przedstawienia nowości i portfolio produktów marki oraz uzyskania od rolników informacji na temat ich potrzeb  – mówi Arkadiusz Fułek, prezes Zetor Polska sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!