Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 12-14 października 2017r., a główny nacisk położony jest na hodowlę trzody chlewnej i drobiu.

-        Będzie możliwość zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne fińskich firm oferujących rozwiązania nie tylko dla hodowli ale również upraw. Wiele z tych firm przygląda się Polsce, szukają tutaj dystrybutora. To szansa dla polskich firm dystrybucyjnych.” – mówi Piotr Hajdecki z FINPRO, przedstawicielstwa handlowego Finlandi w Polsce.

Targom towarzyszyć będzie wizyta przedstawicieli branży rolnej, w tym z Polski. Fińska agencja FINPRO zorganizuje dla nich seminarium Innowacje w technologiach rolniczych z Finlandii, prezentujące najnowsze technologie i rozwiązania fińskich firm. W trakcie seminarium swoje innowacje zaprezentują: Antti-Teollisuus, EL-HO, Farmtools, Figen, JPT-Industria, Junkkari, Maaselän Kone, Palax Ylistaron Terästakomo, PEL-Tuote, Pellon Group, Raniplast, oraz Suokone.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska w sektorze rolnictwa z Finlandii

Fińskie firmy oferują szereg maszyn i rozwiązań dla ekologicznego rolnictwa i hodowli zwierząt. Na przykład Pellon Group opracowała innowacyjny system przetwarzania obornika dla gospodarstw prowadzących hodowlę bydła i trzody chlewnej, który wykorzystuje technologie wspomagane mikrobiologicznie.

- Pellon Biosampo to przyjazny dla środowiska system przetwarzania obornika, który poprawia wykorzystanie składników odżywczych w gospodarstwie, zapewnia lepszą logistykę, usuwa zapach i bakterie z gnojowicy, oraz zmniejsza emisję amoniaku – mówi Harri Muilu, Dyrektor Sprzedaży Pellon Group.

Wydajne zestawy uprawowo-siewne firmy Junkkari umieszczają nasiona i nawóz w glebie z dużą precyzją a dodatkowo wykonują pełną uprawę gleby.

- Dzięki temu wzrasta wydajność upraw, oraz uzyskujemy oszczędność czasu i energii – mówi Toni Ruokoja, Kierownik ds. Eksportu w firmie Junkkari.

Firma Avant opracowała dwa modele w pełni elektrycznych i bezemisyjnych ładowaczy zasilanych akumulatorowo. Model e5 jest wyposażony w akumulatory kwasowo-ołowiowe, natomiast model e6 jest napędzany akumulatorami litowymi.

Nowy, łatwy w użyciu podłokietnik SmartTouch firmy Valtra został zaprojektowany z myślą o rolnikach, którzy chcą osiągać jak najlepsze wyniki w produkcji rolnej. Dziewięciocalowy ekran dotykowy umożliwią łatwą konfiguracje elementów sterujących ciągnika i zapewnia dostęp do całej gamy narzędzi rolnictwa precyzyjnego.