Agregat złożony jest z siewnika i maszyny uprawowej, którą może być brona wirnikowa KE 3001 albo kultywator wirnikowy KG lub KX 3001. Należy podkreślić dużą, jak na tego typu urządzenia, pojemność zbiornika, która w podstawie wynosi 830 l. A można ją powiększyć nadstawkami do 1270 l. Duży jest także otwór zasypowy, który ma wymiary 2,60 x 0,75 m, co powinno zapewnić bezproblemowe napełnianie za pomocą szufli ładowacza czołowego albo z big-bagów.

Cataya, w zależności od wyposażenia, waży około 2,6 t, co doliczając ciężar materiału w skrzyni przy największej jej pojemności da wagę całego, napełnionego zestawu w granicach 4 t. Wymagany zatem będzie ciągnik dysponujący odpowiednio mocnym podnośnikiem i oczywiście wagą, tak aby móc zapewnić stabilność podczas pracy zestawem. Minimalna moc, jaką producent przewiduje dla ciągnika pracującego z nową konstrukcją to natomiast 120 KM.

Za wysiew w nowej maszynie odpowiada system Precis, w którym możliwa jest regulacja zastawek w trzech pozycjach oraz szybkie przestawianie z siewu normalnego na siew nasion drobnych, lub odwrotnie. Nowe są również zintegrowane lejki wylotowe, minimalizujące resztki ilości ziarna, pozostające w zbiorniku i ułatwiające czyszczenie zbiornika ziarna.

Do tego dochodzą ustawiane pokrywy kalibracyjne, którymi maszynę można bardzo szybko przestawić z trybu siewu na tryb kalibracji, odbywającej się na nowym centrum SmartCenter, umieszczonym z lewej strony maszyny. Do jej wykonania wystarczy nacisnąć tylko jeden przycisk.

Konstrukcja została także wyposażona w elektryczny napęd dozownika ElectricDrive, umożliwiający precyzyjne, bezstopniowe dozowanie różnych materiałów siewnych w zakresie od 0,4 do 550 kg/ha. Jak informuje producent, do zalet takiego napędu należą również proste zmiany norm wysiewu czy, też możliwość zmiennego siewu w oparciu o mapy aplikacji.

Do niewątpliwych zalet nowej maszyny zaliczyć można także możliwość sterowania poprzez standard Isobus. Do tego celu wykorzystać można proponowany przez Amazone terminal Amatron 3, CCI lub Amapad, albo każdy inny terminal Isobus dowolnego producenta.

Warto również zwrócić uwagę na zastosowane w Catay redlice TwinTeC o podwójnych tarczach, które w zależności od preferencji mogą być rozstawione co 12,5 albo 15 cm. Nacisk redlic wynosi natomiast do maksymalnie 60 kg, co ma zapewnić ich spokojny bieg i precyzyjne zachowanie stałej głębokości siewu.