Zmiany wprowadzone w ofercie pras stałokomorowych John Deere, dotyczą także prasoowijarek. Prasoowijarka C441R ma teraz ramię pracujące o 15 proc. szybciej (40 obr./min.), dłuższy stół transportowy oraz bardzo komfortowy w obsłudze schowek na rolki z folią. Wystarczy naciśnięcie przycisku na bocznym panelu i magazynek wychyla się hydraulicznie wraz z osłoną tuż nad podłoże, dzięki czemu rolki można umieścić praktycznie bez wysiłku

Owijarka jest wyposażona w 15 proc. szybsze ramię owijające pracujące z prędkością 40 obr./min, długi stół transportowy oraz bardzo szerokie opony. Jak zapewnia producent, dzięki temu model C441R może zebrać nawet 15 procent plonów więcej na godzinę.

Model jest dostępny teraz także z osią pojedynczą, gdzie do tej pory można było kupić wyłącznie tandem. Jak podkreśla Piotr Dziamski z John Deere Polska, wprowadzenie konstrukcji jednoosiowej to m.in. odpowiedź na sugestie polskich rolników. W przypadku pracy na podmokłych terenach, 2-osiowe podwozie często przyczyniało się do niszczenia darni podczas skrętów. Rozwiązaniem problemu jest właśnie wprowadzenie pojedynczej osi z szerokim ogumieniem – nawet o wymiarach 750/45R22,5. Model będzie też oczywiście dostępny z opcjonalnym podwoziem tandemowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!