Jednym z nowych produktów w ofercie Amazone będzie rozsiewacz nawozów ZA-V, który może wysiewać nawóz na szerokość 10 do 36 m, a więc jak podaje producent, do 20 proc. większą w porównaniu do innych rozsiewaczy nawozów w tej klasie.

Maszyna jest oferowana z wagą i zbiornikami o sześciu różnych wielkościach: między 1700 a 4200 l. Maksymalna dawka rozsiewu wynosi 6,4 kg/s, co przy szerokości roboczej 27 m i jeździe z prędkością 12 km/h oznacza ponad 700 kg nawozu na hektar, aplikowanego z zachowaniem stabilnego obrazu pracy.

 Kolejna nowość to siewnik pneumatyczny AD-P Special, który jest wyposażony w napędzane elektrycznie dozowniki i wyróżnia się przede wszystkim dodatkowym komfortem obsługi i poprawioną precyzją odkładania oraz przykrywania materiału siewnego. Nowa seria obejmuje typy AD-P Special 850 i 1250 ze zbiornikami mieszczącymi 850 l  lub 1250 l ziarna, które można za pomocą nadstawek powiększyć do 1.110 l  lub 1.500 l. Oba typy są oferowane w wersjach 3, 3,5 i 4 m szerokości roboczej.

 Siewniki punktowe ED trzeciej generacji – obok napędzanego elektrycznie podsiewacza nawozu – dysponują hydraulicznym napędem sekcji wysiewających. Dzięki temu podczas jazdy można z kabiny ciągnika zmieniać z poziomu terminala dawki materiału siewnego i nawozu.

W połączeniu z automatycznym włączaniem sekcji szerokości GPS-Switch i włączaniem pojedynczych sekcji uzyskano możliwość ich automatycznego rozłączania z wykorzystaniem GPS na klinach pola lub nawrotach. Przez włączanie pojedynczych sekcji można również komfortowo zakładać ścieżki technologiczne i ślady dla deszczowni.

 Duża, kompaktowa brona talerzowa Certos TX – to kolejna nowość w barwach niemieckiego producenta. Wprowadzając bronę, Amazone uzupełnia wybór tych narzędzi o szerokości robocze do 4, 5, 6 i 7 m. Dzięki zębatym talerzom o dużej średnicy 660 mm, spektrum zastosowań maszyny obejmuje głębokości roboczej od 7 do 20 cm. Można nimi wykonywać różne zabiegi polowe od uprawek ścierniskowych przez uprawę intensywnie mieszającą glebę, aż do przygotowania pola pod siew. Bronę można również stosować do rekultywacji ugorów i prac na użytkach zielonych.