Targi Agroshow w Bednarach to okazja do zaprezentowania nowości produktowych szerszej grupie potencjalnych odbiorców. Co prawda w roku, kiedy to odbywają się targi Agritechnica w Hanowerze, trudno liczyć na nowości w ofercie dużych globalnych marek, jednak krajowi producenci z pewnością nie przepuszczają okazji.

Jedną z takich firm jest Cynkomet, który na swoim stanowisku zaprezentował kilka nowych produktów m.in nowy 12-tonowy rozrzutnik z całkowicie ocynkowaną konstrukcją – co stanowi wizytówkę marki, przyczepę skorupową o ładowności 14 ton czy ciekawą propozycję dla sadowników, 3,5-tonowy rozrzutnik sadowniczy.

 RS-1500 rozrzutnik sadowniczy Cynkometu

 Maszyna zaprezentowana na targach w Bednarach to dopiero pierwszy krok w segmencie maszyn specjalistycznych. Należy więc spodziewać się, że zarówno w zaprezentowanym rozrzutniku jak i w kolejnych maszynach z tej serii będą pojawiały się nowe rozwiązania i udoskonalenia poprawiające komfort pracy.

 Rozrzutnik RS-1500 odznacza się ładownością 3500 kg przy masie własnej wynoszącej 1850 kg. Wymiary skrzyni ładunkowej to 3960x1260x750 mm, zaś jej pojemność to 3,7 m3. Krawędź podłogi znajduje się na wysokości 1060 od podłoża, przy zastosowanym seryjnym ogumieniu 400/60-15,5. W standardzie znajdziemy łamany-skrętny dyszel, przenośnik podłogowy z mechanicznym napędem i dziewięciostopniową regulacją (napęd przekazywany jest dwoma łańcuchami mk11). Materiał jest rozdrabniany przez dwa poziome bębny adaptera napędzane za pomocą hydromotorów.

 Adapter do rozrzucania wapna

 Kolejną ciekawostką na stoisku Cynkomentu jest adapter do rozrzucania wapna. Za cenę około 4 tys. zł można więc zwiększyć możliwości rozrzutnika.

 - Jest to dość świeży produkt, który wciąż znajduje się w fazie testów i udoskonalania, jednak pierwsze próby polowe wypadły bardzo dobrze. Napęd dwóch tarcz realizowany jest za pomocą silników hydraulicznych. Docelowo w nowy dodatkowy adapter będzie można doposażyć różne rozrzutniki znajdujące się w naszej ofercie - powiedział Rafał Czerech z firmy Cynkomet

 

Podobał się artykuł? Podziel się!