Duże opryskiwacze zawieszane o pojemnościach przekraczających 1 tys. litrów nie są może tak popularne jak maszyny przyczepiane. Niemniej jednak firma przykłada dużą wagę do ich produkcji, czego owocem jest zaprezentowany właśnie model Deltis 2 z nowym wyglądem i kilkoma innymi ciekawymi rozwiązaniami.

Zbiornik opryskiwacza o pojemności 1,3 tys. litrów umieszczony jest blisko ciągnika co pozwala na pracę w nierównym terenie i na skłonach, z większą stabilnością niż w przypadku maszyn ciągnionych.

Maszyny Deltis 2 są ponadto wyposażone w ciekawe rozwiązanie, jakim jest opatentowany rozwadniacz boczny Optifiller, który po złożeniu nie wystaje poza obrys maszyny. Aby tego typu rozwiązanie było możliwe, wykonany został ze specjalnej mieszanki gumy, która jest odporna na działanie środków chemicznych i jak zapewniają przedstawiciele firmy Kuhn nie odbiega on pod względem trwałości od rozwadniaczy wykonanych z innych materiałów.

Decydując się na zakup opryskiwacza Deltis 2, można będzie wybierać spośród stalowych lub aluminiowych belek roboczych o szerokości od 15 do 24 m, których ramiona w zależności od wielkości składane są hydraulicznie na 2 lub 3 razy z boku maszyny.

Maszyna wyposażona będzie także w maksymalnie 11 sekcji roboczych (przy szerokości powyżej 20 m), które sterowane są elektrycznie, co w połączeniu z możliwością stosowania sytemu GPS pozwoli na precyzyjny oprysk.

Jeśli chodzi zaś o pompy zasilające opryskiwacz, to do wyboru będą 2 modele tłokowo-membranowe o wydajności 125 lub 165 l/min. lub pompa wirowa o wydatku 500 l/min., która jest polecana zwłaszcza jeśli w gospodarstwie wykorzystywany jest w dużych ilościach nawóz RSM.

Warte podkreślenia jest również to, że nowe opryskiwacze będą mogły być wyposażone, oprócz prostszych sterowników opartych na szynie CAN Bus, w łącze Isobus, które pozwoli na sterowanie maszyną z poziomu terminala ciągnika.

Opryskiwacze Deltis 2 wejdą do sprzedaży we wrześniu br.

Podobał się artykuł? Podziel się!