Produkty są podobne nie tylko pod względem technicznym, ale i pod tym który widać na pierwszy rzut oka – designerskim. Obecna na targach firma Kwazar Corporation, twierdzi, że padła ofiarą nieuczciwego producenta. Zareagowała zatem natychmiast. Wezwała na miejsce Policję. Powoławszy się na Ustawę z dnia 16 kwietnia 1993 ( Art. 24) pisemnie wezwano chińskiego producenta do zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji. W efekcie interwencji usunięto ekspozycję, jak wyroby te nazywa Kwazar, podróbek.

Jak bardzo sprawa ta dotyczy klientów? Otóż tańsze o niemal połowę od oryginału chińskie (ale nie tylko) podrobione opryskiwacze nie przechodzą wielu rygorystycznych testów bezpieczeństwa, które chroniłyby użytkowników przed ewentualnym zagrożeniem. Niestaranne wykonanie produktów oraz jakość użytych materiałów sprawiają, iż podróbki niezwykle szybko psują się i ulegają zniszczeniu. Zatem kupując opryskiwacze czy inny sprzęt radzimy zawsze dokładnie upewnić się, czy posiada ona odpowiednie atesty i certyfikaty, bo źle funkcjonujące urządzenie może stanowić nawet zagrożenie życia.

Firma Kwazar Corporation jest pomysłodawcą i jednym z założycieli Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opryskiwaczy ESMA (European Sprayer Manufacturers Association) z siedzibą w Paryżu, którego jednym z głównych celów jest walka z nieuczciwą konkurencją chińską.

Źródło: Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!