Lena - największa w ofercie

Oferta zielonych owijarek z Lublina jest naprawdę spora. Począwszy od najmniejszej Tekli w przystępnej cenie 9 tys. zł netto (także starszej Tekli 5000 za 8,2 tys. netto), poprzez owijarki Maja za około 36,5 tys. zł netto, kończąc na najnowszym a jednocześnie największym modelu 9750 Lena. Jest więc w czym wybierać.

Lena to owijarka typu szeregowego, czyli pracująca w technologii owijania ciągłego, zarówno bel okrągłych jak i prostopadłościennych. Zamiast pojedynczych balotów, sianokiszonka jest wtłaczana do specjalnego rękawa z rozciągliwej folii samoprzylepnej.

Taki kilkudziesięciometrowy rękaw zapewnia nie tylko szczelne zamknięcie materiału przeznaczonego do kiszenia ale także oszczędność folii. A to za sprawą wyeliminowania konieczności owijania powierzchni styku bel, oszczędności mogą sięgać nawet do 50 proc.

Kolejną zaletą tej technologii jest natychmiastowe odcięcie dopływu tlenu, co przekłada się na dużo lepsze warunki do fermentacji, która następuje szybciej.

 Własny napęd i hydraulika która pracuje z nas

Owijarka Simpy została wyposażona w autonomiczną hydraulikę, której serce stanowi pompa o wydatku 30 l/min. napędzana przez silnik spalinowy o mocy 11,8 KM produkcji Hondy. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą elektrohydraulicznego bloku, który obsługuje wszystkie elementy maszyny.

Użytkownik ma do dyspozycji komputer pokładowy z wygodnym i intuicyjnym interfejsem. Elektronika czuwa nad przebiegiem cyklu owijania oraz poprawnym działaniem maszyny. Cały proces jest w pełni automatyczny i wymaga minimalnej ingerencji użytkownika, wystarczy jeden operator, którego zadaniem jest jedynie nakładanie kolejnych bel do przestrzeni roboczej. O ewentualnych błędach zostanie poinformowany przez sygnał dźwiękowy i odpowiedni komunikat na wyświetlaczu.

 Duża wszechstronność i możliwości

 Sipma dostosowała swoją największą owijarkę do pracy zarówno z belami okrągłymi (od 1200 do 1800 mm średnicy i 1500 szerokości) jak i prostopadłościennymi (800-1200 mm szerokości, 1200-1600 mm wysokości i 2000 mm długości) o masie nie większej niż 1000 kg.

Lena choć jest maszyną dużą (5,7 m długości, 2,9 m szerokości, 3,3 m wysokości) i dość ciężką jak na owijarkę (2,5 tony) potrafi przemieszczać się na krótkie dystanse beż konieczności angażowania ciągnika.