Rok obrotowy 2014/2015 jest piątym z rzędu, w którym Pöttinger osiąga rekordowe wyniki. W tym roku obroty firmy wyniosły 320,3 mln euro, co jest najwyższym wynikiem w prawie 145-letniej historii przedsiębiorstwa. Dodatkowo taki wynik oznacza podwojenie obrotów wciągu ostatniego dziesięciolecia.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy – jej sukces opiera się na innowacjach, partnerskich relacjach z klientami, a także wysoko zmotywowanego zespołu 1650 pracowników.

61-procentowy udział w obrotach firmy mają maszyny zielonkowe, podczas gdy maszyny uprawowe stanowiły około 25 proc. udziału w obrotach. W porównaniu do poprzedniego roku, sektor maszyn przeznaczonych na użytki zielone osiągnął wzrost 2 proc. – sprzedaż maszyn uprawowych i siewników rozwija się w tym samym tempie.

Pomimo trudnej, ogólne sytuacji na rynku, firmie Pöttinger udało się ponownie zwiększyć obroty. Ponadprzeciętny rozwój odnotowano na rynku polskim, francuskim oraz w Szwajcarii, Australii i USA.

Kluczem do sukcesu firmy Pöttinger są rynki zagraniczne – eksport stanowi około 86 proc. ogólnej sprzedaży. Aż 65 proc. wszystkich produkowanych maszyn trafiło do 6 krajów: Niemiec, Austrii, Francji, Czech, Szwajcarii i Polski. Co ciekawe aż 22 proc. obrotu ogólnego jest generowane przez Niemców, zaś 12 proc. przez rynek francuski.

Z 14 proc. udziałem w całkowitym obrocie, rynek krajowy (Austria) pozostaje jednym z najsilniejszych (obok Niemiec i Francji). Choć popyt na maszyny Pöttingera jest niższy, to firma z uzyskiwanych wyników w tym kraju jest bardzo zadowolona. Rynek maszyn stosowanych w regionach alpejskich, takich jak Austria jest bowiem szczególnie wymagający i wymaga ogromnego doświadczenia.

Największy wzrost udziału w ogólnym obrocie na terenie Europy odnotowały: Polska (14 proc.), Francja (7 proc.), Szwajcaria (9 proc.). W USA odnotowano wzrosty na poziomie 15 proc., zaś w Australii aż 50 proc.

- Jesteśmy dumni z wyników naszych działań: jesteśmy światowym liderem w zakresie przyczep objętościowych, odgrywamy pionierską rolę w zakresie kosiarek i maszyn do siewu w mulcz. Ponadto w ciągu ostatnich 40 lat stworzyliśmy silną gamę produktów do uprawy – stwierdzili dyrektorzy firmy Heinz i Klaus Pöttinger.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!