W minionym roku obrotowym, sprzedaż zagraniczna, maszyn, Pöttingera opiewała na kwotę 276 mln euro. To stanowiło 86 proc. obrotów firmy

Sprzedaż maszyn z Grieskirchen jest podzielone na terytoria z konkretnymi grupami odbiorców: pierwszy to rynek macierzysty w Austrii i Niemczech, drugi: Europa zachodnia oraz zachodnia Afryka. Trzeci to rynek WNP oraz południowej Europy. Za ostatnią grupę rynków odpowiada teraz Manfred Höller, który obejmuje także, kraje z ponadprzeciętnym zapotrzebowaniem na sprzęt, takie jak Polska, Australia i USA.

 - We współpracy z moim zmotywowanym i doświadczonym zespołem, moim zadaniem będzie dopilnowanie aby Pöttinger nie zszedł z kursu nastawionego na suckes. Skupimy się na pracy zespołowej aby osiągnąć jak najlepsze wyniki – opisuje swój cel Manfred Höller

Höller ma 45 lat a od 16 pracuje w branży maszyn rolniczych, którą zdążył już dobrze poznać. Ma bogate doświadczenie zdobyte podczas pracy między innymi jako : kierownik produktu, kierownik ds. kluczowych klientów oraz kierownik sprzedaży. Według producenta, Höller dzięki swojemu wykształceniu agrotechnicznemu rozumie potrzeby rolników jak nikt inny.

- Manfred Höller jest ekspertem w dziedzinie eksportu, doskonale wyczuwa potrzeby klientów, a doświadczenie w branży w połączeniu z wykształceniem na pewno zaprowadzi go do osiągnięcia prawdziwych sukcesów – powiedział Gregor Dietachmayr, wiceprezes Pottinger, cieszący się z możliwości współpracy z Höllerem.

Podobał się artykuł? Podziel się!