Aby móc rozwijać swoja pozycję na rynkach międzynarodowych i stawić czoło wzrastającym wymogom rolnictwa, Pӧttinger w ostatnich latach bardzo intensywnie inwestował w swoje miejsca produkcyjne. Fabryka Techniki Siewu w Bernburg (Niemcy) i Zakład Produkcyjny w Vodnanach (Czechy) zostały rozbudowane i unowocześnione. Ponadto w ramach projektu „Świat pracy”, w głównej fabryce firmy powstały nowoczesne pomieszczenia biurowe, które jak informuje producent, spełniają najwyższe standardy pracy nie tylko na dziś ale również z myślą o przyszłości.

-Ambitny plan rozbudowy Pӧttinger fabryki otwiera nowy rozdział w historii firmy, który zapewni przedsiębiorstwu dodatkową przestrzeń produkcyjną oraz reorganizację wszystkich procesów – mówią z przekonaniem właściciele firmy: Heinz Klaus Pöttinger. - Te inwestycje zapewnią dalszy rozwój i skuteczne konkurowanie na rynkach światowych – dodają.

W Grieskirchen zostaną postawione dwie dodatkowe hale o łącznej powierzchni 12000 m2. To da 40 proc. więcej powierzchni dla produkcji całej palety maszyn zielonkowych. Dzięki nowej powierzchni zostanie znacząco usprawniony proces przepływu materiałów i powstaną nowoczesne miejsca pracy, które pozwolą pracownikom wytwarzać najnowocześniejsze maszyny rolnicze.

Zakończenie tego dużego projektu jest zaplanowane na lato 2017.

Na kursie mimo silnego wiatru przeciwnego

Rolnictwo obecnie jest w trudnej sytuacji. Szefostwo Pӧttingera jest jednak przekonane, że „każdy potrzebuje rolnictwa“ i dlatego technika rolnicza ma duży potencjał rozwoju. Zarząd firmy w osobach Heinza i Klausa Pöttingerów zdecydowanie koncentruje swoją uwagę na przyszłości i dalszym rozwoju firmy:

-Zgodnie ze sloganem „zakorzeniony w Austrii, zadomowiony w świecie“, określamy się jednoznacznie jako tradycyjne przedsiębiorstwo z siedzibą w Austrii. Technika rolnicza to nasze życie. Dlatego dziś inwestujemy, aby w przyszłości osiagnąć sukces – mówią szefowie firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!